bed rijfsportret 16 Annemarieke en Adriaan in het magazijn paratuur in Paleis Soestdijk en Huis Ten Bosch onderhoudt. "Koningin Beatrix heeft een heel mooi antiek kasteelzaaltje", vertelt hij, "maar daar wordt niet zo vaak gedraaid. Nee, ook geen Argentijnse films. In Soestdijk wordt wel regelmatig gedraaid, dat is echt het zaaltje van Prins Bernhard." Als hij een film wil zien, dan regelt de RVD een print bij de distributeur. De hoffotograaf fungeert als operateur, maar als die met vakantie is, draait Ronald."Het laatste wat ik voor Prins Bernhard en zijn gezelschap heb gedraaid, was The Discovery of Heaven. Hij kent mij niet hoor, hij drukt alleen op een belletje als de film moet beginnen." Inmiddels zijn we in Cinerama, waar tijdens de verbouwing een aantal door Movietech zelf ontwikkelde producten wordt geïnstalleerd, zoals het automatisseringsysteem op basis van barcodes en het eigen schermframe. Monteur Wilko is een 'kabelboom aan het tie-en' en ver telt dat hij het vak heeft geleerd van zijn vader, die operateur was in Limburg. "Daar probeerde men dure monteurs zoveel mogelijk uit de tent te houden en zo hebben we onszelf van alles aangeleerd." 13 uur. Op naar het kantoor van Movietech.Toen Ronald en Henk bijna vijf jaar gele den voor zichzelf begonnen, gingen ze al snel op zoek naar een eigen pand. Rondrijdend tussen Rijswijk en Henk's woonplaats in België, kwamen ze uit in Strijen in de Hoekse Waard, waar net een bedrijfspand werd gebouwd. De deur staat open en binnen is men druk bezig met het bakken van tosti's, want het is lunchtijd. Henk Rijke is al aange schoven en vertelt dat hij van plan is om uit het bedrijf te stappen. "Ik wil jonge mensen een kans geven", aldus Henk, "want ik ben ook al 56 en ik heb veel hobby's." Als ik beide directeuren vraag hoe Movietech de omslag naar digitale cinema zal maken, reageert Ronald dat ze afwachten wat er gaat gebeu ren. "Een aantal leveranciers zegt dat de omslag komt, maar dat bepa len zij helemaal niet, dat bepaalt de markt. Vorige week keek ik op de website van projectorfabrikant Christie en daar is geen conventio nele filmprojector meer te vinden, het is allemaal digitaal. En dan denk ik: met wie doen zij dan zaken?" 14 uur. Office manager Adriaan Bijl, werkt sinds 2000 voor Movietech. Daarnaast geeft hij colleges over montage en werkt hij als filmprodu cent, bijvoorbeeld voor de korte film Emergency Exit, die binnen kort in de bioscoop te zien zal zijn. Bij Movietech houdt hij zicht over de administratie en de planning. Omdat Adriaan zich meer wil gaan richten op zijn werk als producent, heeft hij versterking gekregen van Annemarieke Visker. Zij is afkomstig uit Strijen, door de locals ook wel 'Strien' genoemd, en werkt pas een week voor Movietech. "Hiervoor was ik administratief medewerkster bij een bedrijf dat vorkheftrucks repareert, twee dorpen verderop." Monteurs Hassan en Ariën in de werkplaats HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 16