Signs in Zevenaar 15 uur. In de werkplaats zijn mon teurs Hassan en Ariën bezig met het reviseren van apparatuur. Chef Hassan Yakhlaf is een lampenhuis aan het schoonmaken. Hij was Movietech's eerste medewerker en werkte voorheen bij de technische dienst vanTuschinski. Net als Ariën heeft Hassan eerst een jaar met Ronald meegelopen, toen hij bij Movietech kwam werken. Ondertussen weet en kan hij veel. "Van de week heb ik voor het eerst gelast en tot mijn eigen verbazing lukte dat nog ook." Collega Ariën van den Engh staat ondertussen een Dolby-unit te con troleren. Hij werkt sinds anderhalf jaar voor Movietech en was hier voor, zoals hij het zelf zegt, 'filmpjes draaier', bij Pathé Schouwburgplein. "Ik heb daar voor de opening van alles geïnstalleerd, dus Ronald wist wel wat ik kon." Of hij bij Movietech blijft werken is echter onduidelijk, aangezien Ariën in België gaat wonen. 16 uur. Ronald geeft een rondlei ding. In de werkplaats staat een aan tal gebruikte projectoren netjes opgesteld, klaar om doorverkocht te worden. "Deze komt bijvoorbeeld van de Filmkeuring en die daar staat klaar om verscheept te worden naar Cura^ao." De trap op en we staan in het magazijn, naast hun grote ken nis de tweede kracht van het bedrijf. "Als iemand belt voor een onderdeel, dan kunnen wij het meestal zo van de plank pakken. Dat heeft bijna geen enkel bedrijf." Twee deuren verder is de directie ruimte, maar daar komt Ronald nooit. "Ik zit liever bij de jongens." Beneden is een ruimte waar trainin gen kunnen worden gegeven, door Movietech of door deskundigen van andere bedrijven. Door de werk druk staat dit echter nog niet op de rails. Ronald wil trainingen gaan geven aan technisch managers. "Hen wil ik vooral het systematisch zoe ken naar een storing leren, want daar ontbreekt het nogal eens aan." Maar ook operateurs kunnen vol gens Ronald nog wel wat leren. "Ik zie wel eens operateurs een film afrollen, waarbij het startstuk hele maal op de grond ligt. Ik doe pre cies hetzelfde veel sneller, maar dan ligt er niks op de grond. Maar dat moet je zo'n jongen wel vertellen. Daar zijn allemaal trucjes voor." 17 uur. We gaan naar huis. - Kom je nog een filmpje kijken bij mij thuis? - Nou nee, dank je Ronald, vandaag even niet. Zie ook www.movietech.nl Foto's:Frank de Neeve Foto: Movie Unlimited Twaalf vuilniszakken met versgebakken popcorn, een directeur, drie personeelsleden, een banner en twee zakken maïs waren ervoor nodig om een kunstwerk met een doorsnede van vier meter te vervaardigen voor de bioscoop Movie Unlimited in Zevenaar. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 7

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 17