in productie Opnamen van De sii.fiiti.ters van de Kameleon gestart Polleke verfilmd Halverwege juli had regisseur Steven de Jong eindelijk de casting rond voor De schippers van de Kameleon. Waren de vertolkers van inmiddels dertien miljoen boeken verkocht. Dit eerste deel speelt zich af in de jaren vijftig en gaat over een groep nozems uit de grote stad op luidruchtige brommers die het dorpje van de tweeling terroriseert. Uitgeverij Kluitman de hoofdrollen, de tweeling Hielke en Sietse Klinkhamer, al in een eer der stadium gevonden tezamen met de belangrijke bijrollen, nu werd er nog naarstig gezocht naar een heel speciale bijrol. Dit lefgozertje, vriendje Kees, is een verhaal apart. Hij heeft weliswaar geen grote rol maar is wel enorm belangrijk in de film. Het moest de Kees worden die schrijver Hotze de Roos had bedoeld toen hij zijn Kameleon reeks schreef. In Tom Kuipers uit Emmeloord heeft Steven de Jong zijn Kees gevonden, nadat er gestemd kon worden op een vijftal jongens die aan het publiek werden voorgesteld via dagblad De Telegraaf. De rol van de tweeling wordt vertolkt door Coen en Jos van de Donk. Belangrijke bijrollen zijn er voor Maarten Spanjer (boe renknecht Gerben) enWilleke van Ammelrooij (mevrouw Bleeker). Van de Kameleon-reeks zijn Voor de tweeling en hun vrienden is de maat vol als ook nog een oude dorpbewoonster door het gespuis van haar geld wordt beroofd. Het tuig moet verjaagd worden De opnamen vinden, hoe kan het ook anders, plaats in het waterrijke Friesland waar de verhalen zich ook afspelen. Het plaatje Terherne is omgebouwd tot Kameleon dorp uit die jaren. Distributeur Independent Film verwacht de film uit te gaan brengen op 26 juni 2003 als vakan tiefilm voor jong en oud. Onlangs werd gestart met de verfil ming van Polleke, gebaseerd op de veelvuldig bekroonde jeugdboeken van Guus Kuijer. De rol van Polleke wordt gespeeld door Liv Stig en die van vriendje Mimoen door Mamoun Elyounoussi. Halina Reijn en Daan Schuurmans zijn in de film Polleke's ouders. De regie van de speelfilm, die later als serie bij de VPRO-televisie vertoond zal worden, is in handen van Ineke Houtman. Zij maakte eer der de succesvolle speelfilm en tele visieserie Madelief. Polleke wordt geproduceerd door Egmond Film and Television BV en wordt mede met behulp van een CV-constructie gefinancierd. Distributeur is UIP Polleke FotograafDinand van der Wal 22 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 22