Kodak steunt studenten Alex van Warmerdams Grimm kan toch gemaakt worden Kodak organiseert van 7 tot en met 11 oktober voor de tweede keer een masterclass voor studenten van de Nederlandse Film en Televisie Academie (NFTA). Maar dat is niet het enige wat Kodak doet om studenten te steunen. Met een eenmalige extra investering hebben het Nederlands Fonds voor de Film en het CoBo-Fonds de laat ste benodigde financiering bijeenge bracht voor de nieuwe film van Alex van Warmerdam Grimm. Grimm dreigde deze zomer definitief te stranden door de overgang naar een nieuwe belastingmaatregel voor film. Distributeur RCV, de internatio nale verkoopagent Fortissimo en filminvesteerder Fine B.V handhaaf den hun eerder toegezegde investe ringen. Zodoende kunnen de geplande opnamen in oktober van start gaan. Grimm wordt een span nende tragikomedie, een typische Van Warmerdam, met zwarte humor, sterke dialogen en een bijzondere vormgeving. Nieuw voor de regis seur is dat hij deze keer niet alleen het polderlandschap maar ook het Nederlandse taalgebied verlaat. De hoofdrollen zijn weggelegd voor Halina Reijn (Marie) en Jacob Derwig (Jacob), zus en broer, die op een winterdag in een groot bos worden achtergelaten door hun werkeloze vader. Hier beginnen hun bizarre avonturen. Opvallende bij rollen zijn er voor Jan Decleir, Olga Zuiderhoek enAnnet Malherbe. Na Volle maan nu Liever verliefd in productie Nu Volle maan in praktisch alle bioscopen in het land te zien is, richten het productieteam Nijenhuis en De Levita en distribu teur Independent Films zich op hun volgende productie, Liever verliefd. Op 7 september jongstleden zijn de opnamen gestart. Liever verliefd wordt een romanti sche komedie en zal het speelfilm debuut zijn van regisseur Pim van Hoeve die eerder werkte aan Costa, de serie en Westenwind. In Liever verliefd draait het verhaal om Anna die zich voorneemt nooit meer ver liefd te worden, maar vervolgens voor twee jongens tegelijk valt. De hoofdrollen zijn weggelegd voor Miryanna van Reeden (Anna), Chris Zegers en Romijn Conen. Ook Wendy van Dijk is gecast voor één van de belangrijke bijrollen. Independent Film plant de film in maart 2003 in de bioscopen. Liever verliefd Fotograaf Nico Kroon/De Kroon Studio Door Frank de Neeve Kodak reikte in september boven dien twee prijzen uit. De prijs voor de beste commercial, de VCP- KODAK Student Commercial Award, werd uitgereikt tijdens Film by the Sea. De jury, bestaande uit 44 men sen uit het filmvak, lauwerde vierde jaars student camera/licht Jacco van Ree voor zijn commercial Nieuwe vrienden. Deze facilitaire aanmoedi gingsprijs heeft een waarde van 1.500 euro. Op vrijdag 27 september werd tij dens het Nederlands Filmfestival te Utrecht de KODAK Student Award 2002 uitgereikt. Deze prijs is bestemd voor de beste eindexamen- film van studenten van de audio visuele opleidingen in Nederland, met uitzondering van de NFTA. In de jury hadden onder andere pro ducent San Fu Malta en regisseur Paula van der Oest zitting. De prijs, bestaande uit Kodak Motion Picture-materiaal ter waarde van 2.500 euro, werd uitgereikt aan Daan Spruijt, maker van de anima tiefilm Schimmelpenninck. HOLLAND FILM NIEUWS - 23

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 23