Geen kunstclassificatie Fotograaf: Wim Kluvers over van mensen die zeggen dat ze het goed vinden dat de Kijkwijzer er is.' Met minder plezier denkt Bekkers terug aan een vernietigend hoofd redactioneel commentaar van NRC Handelsblad in de beginperiode van het NICAM. 'Dat was niet leuk. Gelukkig praten we nu na ander half jaar over een verschijnsel dat is ingeburgerd en erkend wordt als een systeem dat echt iets voorstelt.' De Kijkwijzer kreeg ook kritiek te verduren uit de eigen gelederen in de vorm van de filmtheaters. Zij willen de Kijkwijzer niet toepas sen. 'Het is een handjevol filmthea ters dat eerst als argument aan voerde dat de pictogrammen het bezoek zouden schaden. Het publiek dat filmtheaters doorgaans bezoekt zou de pictogrammen ver keerd interpreteren. Daar hebben wij onderzoek naar laten uitvoe ren. Er werd geen ondersteunend bewijs gevonden. Vervolgens werd er gezegd dat men kunst vertoont en dat kunst voor iedereen is. Ik vind dat prima, maar je moet wel durven erkennen dat ook kunst schadelijke elementen voor kinde ren kan bevatten. Daar heb ik nog geen reactie op mogen ontvangen. Wij hebben er in ieder geval veel energie in gestoken om deze film theaters duidelijk te maken dat de afspraken die we met de sector hebben gemaakt ook voor hen gel den. Ik weet dat dit onderwerp de aandacht heeft van de NFC.' In het binnenland mag de Kijkwijzer af en toe aan enige kritiek onderhevig zijn, het buiten land is, naar het schijnt, zeer lovend over hetgeen in ons land is bereikt. 'Er is in andere landen en ook bij Europese Commissie, uiter mate veel belangstelling voor de manier waarop we dit organiseren en van de grond hebben gekregen.' Er is zelfs zoveel interesse dat het NICAM een van de twee kandida ten is die gevraagd is om de coördi natie op zich te nemen van een Europese classificatie van videoga mes. Binnenkort zal blijken of het NICAM ook buiten de landsgren zen zal gaan optreden. HOLLAND FILM NIEUWS 25

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 25