filmfestivals Cinekid 2002: Kinderfeest in de herfstvakantie! Van 13 tot en met 20 oktober vindt het zestiende internationale Cinekidfestival plaats in Pathé City en De Balie, in het centrum van Amsterdam. Na vijf jaar is Cinekid terug in Theater De Meervaart in Amsterdam Osdorp met een specia le Cinekidselectie. Ook in de rest van het land kan de jeugd terecht: onder de titel Cinekid op locatie worden in 33 steden verspreid over heel Nederland satellietfestivals georganiseerd tijdens de herfst vakantie aldaar. In het competitieprogramma strij den zestien films om de Cinekid Film Award. De Engelse film An Angel for May van Harley Cokeliss beleeft zijn wereldpremière tijdens Cinekid. In het nevenprogramma Filmfavorieten laat Harry Peters, scheidend filmprogrammeur van Cinekid, zijn persoonlijke selectie zien. In Nederlands Kort en Nederlands Lang worden de nieuwste films van eigen bodem vertoond. Kinderen kunnen vragen stellen aan regisseurs en acteurs die aanwezig zijn tijdens het festival in Oog in oog met. Natuurlijk worden ook de nieuwste televisieprogramma's getoond zoals Knofje van Rita Horst of Gebakken Mannetjes van Sjoerd van der Broek. In de grootste zaal van De Balie zal een digitale speelplaats vol verrassingen worden ingericht. Kinderen kunnen hun stem uitbren gen op de voor het competitiepro gramma geselecteerde cd-rom's en Internetsites. Muziek en film centraal op Filmfestival Gent Ook dit jaar staan muziek en film centraal tijdens de 29e editie van het Filmfestival Gent (8 tot en met 19 oktober 2002). Veel film- en muziekliefhebbers uit Nederland brengen jaarlijks een aantal dagen een bezoek aan dit meest promi nente filmfestival van België. Zeer bijzondere film muziekcon- certen met medewerking van com ponisten zoals Roberto Tricarri, George Fenton en Simon Fisher Turner, een muziekseminar en de uitreiking van de World Soundtrack Awards staan op het programma. Daarnaast vindt, naast de vertoning van een grote hoeveelheid films (speelfilms, documentaires, korte films), een hommage plaats aan Francois Truffaut en in het bijzon der zijn samenwerking met Georges Delerue. Bovendien besteedt het festival aandacht aan Marilyn Monroe (vertoning The Misfits en een fototentoonstelling), World Cinema en Japanse Anime. Met als thema de impact van Muziek op Film vindt de competitie plaats. Juryleden zijn onder andere schrijver acteur Adriaan van Dis, de Amerikaanse componist en tekst schrijver Arthur Hamilton en de Britse componist John Powell Voor het volledige programma, gastenlijst, fotomateriaal en het downloaden van een accreditatie formulier (film-/muziek pers,AV industrie, student filmacademie of conservatorium): zie de website www.filmfestival.be Zie ook: www.worldsoundtrackawards.com. IDFA 2002 21 november aanstaande opent het vijftiende International Documentary Filmfestival Amsterdam met de Amerikaanse documentaire Bowling for Columbine (Michael Moore, 2002). In de tien dagen daarna worden ruim 200 documentaires uit binnen- en buitenland vertoond waarvan er velen bij IDFA hun internationale première beleven. Locaties zijn wederom het Pathé City Theater en De Balie aan het Leidseplein. Daarnaast zullen er weer tal van masterclasses en talkshows plaats vinden. Ieder jaar presenteert een vermaard filmmaker zijn of haar tien favoriete documentaires tijdens IDFA. Dit jaar zijn dit de Braziliaanse broers Walter en Joao Salles. Walter Salles brak in 1998 door als regisseur van de Oscar genomineerde speelfilm Central Do Brasil- Central Station. IDFA presenteert een themapro gramma met circa twintig documen taires over geloven in de meest ruime zin van het woord onder de titel What do you believe in? Hierin zijn onder andere films opgenomen over extreme geloofsovertuigingen, obsessies en geloof in de media en een aantal documentaires uitgekozen door opinieleiders en filmmakers. 32 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 32