FRONTJES EN KONTJES column 34 Loenatik première in Emma Kinderziekenhuis Zondag 22 september was de cast van Loenatik de Moevie aanwezig bij een speciale voorstelling van deze Nederlandse familiefilm in de bioscoop van het Emma Kinderziekenhuis AMC.Tijdens de pauze kregen de winnaars van een Zoew<2fr'&-kleurplaatactie een prij zenpakket van de film overhandigd door de Loenatiks. Lotte Schipper, een van de winnaars die de voor stelling in verband met haar herstel helaas aan zich voorbij moest laten gaan, werd speciaal op haar kamer in het ziekenhuis opgezocht. Op 22 september vond er in de ochtend ook een voorstelling van de film plaats in Pathé Arena. Deze stond ook in het teken van 75 jaar Bio-Kinderrevalidatie. Grand Théatre Amersfoort introduceert exclusieve SMS last-minute actie Op 17 september jongstleden startte het Grand Théatre in Amersfoort, als eerste bioscoop in Nederland met een exclusieve actie om in rustige tijden met een sms-actie filmliefhebbers naar de bioscoop te lokken. Op werkda gen verstuurt men enkele uren voor aanvang van de voorstellin gen sms-berichten naar geïnteres seerden die zich hebben opgege ven voor de actie. Men kan profi teren van aanzienlijke kortingen die wekelijks variëren.'De eerste resultaten zijn zeer bemoedigend en er wordt erg enthousiast op gereageerd', aldus Jordi Wientjes, directeur van Jogchem's Theaters. Door Wilhelmus Nonsensius van Deursen Zag laatst drie bioscopanen vijf uur bezig met het assembleren van een standee. Halverwege uur zes begon het door te dringen dat ook computer animated vogels met twee vleugels vliegen. Gelukkig maar dat mijn geschater hun omzetdrukkende gevloek overstemde! Weer wat later viel deze klassieker: "Ja jéétje... waar zetten we het néér?!" M/V filmverhuurders; heb ik jullie aandacht? Er worden naast megaMega's ook nog steeds microscopen geëxploiteerd. Je weet wel; eenvoudige maar knusse unitjes waar jullie topfilms beslist niet minder sprankelen, waar de saamhorigheid van het personeel nog iets folkloristisch-verfris- sends heeft en de Assembly Instructions heus niet altijd ondersteboven gehouden worden. De luxe van Chinese muren vind je er echter niet. Elk wandoppervlakje wordt trouwens al jaren innig gekoesterd door allerlei voor bedrijfsoverleving noodzakelijke parafernalia. Tel daarbij de expansiedrang van de hedendaagse P.R. en de minimega gaat helaas steeds meer op het Groene Hart van Zuid-Holland lijken: er blijven in de publieksruimte steeds minder wandelgebieden over... Maar ze zijn slim! Kleine standees plaatsen ze zoveel mogelijk rug-aan-rug; dat scheelt ruimte én het bespaart de in dat kartonlabyrint verdwaalde bezoeker een confrontatie met allerlei desillusionerende schotten, steunen en (hardnekkig losschietende) vouwflappen. In Emballage Bruin. Daar worden zelfs blin de muren niet vrolijk van. (De exemplaren in Optisch Bedrog zijn al iets fleuriger: zwartgemaakte achterkanten.) Maar voor de echt GROTE standees -wie heeft bedacht dat die muis zó gepromoot moest worden? Zijn naam is Littlef- hebben ze in dit mini'tje nog steeds maar één fatsoen lijke plek waar het mogelijk is uitsluitend de voor en zijkanten te etaleren. En daar komt menig logge filmkolos dan ook te staan; met het langzaam scheef zakkende achterwerk gekeerd naar een grote, alles behalve discrete... spiegelwand! Nee, mij zul je de bedrijfsleus "Présence Is Alles, In Bioscopen" nooit uit horen spreken. Wel uitschateren. Illustratie: Berend Jan Kompanje HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 34