'mj¥ 1 ^n Wj m )Lj teasers A-FILM DISTRIBUTION BUENA VISTA INTERNATIONAL C-FILMS CINEMIEN 38 Vanaf 17 oktober kunnen we kijken naar het portret van levensgenieter Ramses Shaffy. Ramses, zanger, acteur en schilder, is hét icoon van het vrijgevochten intense bestaan van de jaren zestig. Op 31 oktober gaat we uit met de heerlij kefeel good movie Bend it Like Beckham. Jess en Jules willen allebei profvoetballers worden, maar hun ouders zien dit niet zo zit ten. Alle elementen zitten in de film; sport, liefde, ingewikkelde ouders, cultuurverschillen, lekkere muziek, humor, en zelfs een traantje... Op dezelfde dag gaat de nieuwe film van Paula van der Oest, Moonlight, in release.Vanaf eind november zal de The Pianist van Polanski op het witte doek te bewonderen zijn. Het is een ode aan de triomf van de menselijke geest, de kracht van de muziek, de overlevingsdrang en het verzet tegen het kwade. Op 18 december is het eindelijk weer zover; het tweede deel van de trilogie, The Lord of the Rings:The Two Towers, zal wereldwijd te zien zijn. Het is de alliantie tussen de twee titanen, de boosaardige tove naar Saruman en de Dark Lord Sauron, die elk opereren vanuit een gigantische toren, waaraan The Two Towers zijn titel ontleent. BVI biedt een fantastisch veelzijdige filmaanbod dit najaar. Op dit moment twee prachtige Disney films: eigenwijze honden in het komische Snow Dogs en een gelief de Disney held in een nieuw avon tuur Peter Pan: terug naar Nooitgedachtland. Vanaf 31 oktober Insomnia van Memento-regisseur Christopher Nolan.Al Pacino en Robin Williams zijn ijzersterk en indrukwekkend in deze intense psychologische thriller. Op 5 december hebben we de romanti sche komedie Sweet Home Alabama met rijzende ster Reese Witherspoon. - *"~*'*~Jtafc,ifc, Ook voor de kerst hebben we twee prachtige familiefilms. Pietje Bell en Disney's Piratenplaneet (Treasure Planet) gaan op respectievelijk zon dag 17 november en zondag 8 december op bijzondere wijze in première. BVI organiseert voor de eerste keer ooit Landelijke Publiekspremières. Op die dagen zullen de films in ±100 zalen met meerdere voorstellingen in feeste lijk aangeklede theaters in première gaan. Kaarten kunnen gereserveerd worden via speciale Belbios num mers. Er wordt bovendien een gratis tweede kaartje voor iedere premiè re verspreidt in de speciale Kruimeltje video/dvd die vanaf eind oktober te koop zal zijn. BVI sluit dan het najaar op gepaste wijze af op 19 december met de komische kerstfilm The Santa Clause 2. Regisseur Otar Iosseliani won een Zilveren Beer en de Fipresci prijs voor Lundi Matin. Tijdens Film by the Sea groeide de film uit tot één van de publieksfavorieten. Vanaf 10 oktober in de bioscoop. Iedere maandagochtend gaat Vincent naar de fabriek waar hij als lasser werkt en niet mag roken, ter wijl thuis in het dorp het leven stil staat. Vincent komt niet toe aan zijn grote passie, schilderen, want er is altijd wel weer een lekkende dak goot. Op een goede dag besluit hij de fabriek niet binnen te gaan. Hij wil reizen en begint zijn reis in Venetië. Daar raakt hij bevriend met Carlo. Ook Carlo is fabrieksarbeider en leeft langs zijn gezin heen. Zowel op het water als op de daken van de stad genieten ze van het uitzicht en de wijn. Regisseur Iosseliani schittert zelf in de rol van een oude, excentrieke graaf die Vincent met open armen ontvangt. De graaf heeft zo zijn eigen manier om het leven naar zijn hand te zetten. Drie films van Cinemien gaan in deze periode in première. Samsara, HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 38