COLUMBIA TRISTAR 20TH CENTURY FOX INDEPENDENT FILMS een spiritueel liefdesverhaal dat zich afspeelt in het majestueuze Himalayalandschap, volgt de zoek tocht en de strijd van een man naar spirituele verlichting. Tashi wordt, na een drie jaar durende afzonde ring, terug naar het klooster gebracht, waar hij langzaam her stelt. Zijn terugkeer heeft echter onverwachte resultaten. Release 10 oktober. Op 28 november gaat Burning in the Wind in première een prachtig liefdesverhaal van Silvio Soldini gebaseerd op het boek 'Gisteren' van Agota Kristof.Tobias Horvath droomt, sinds hij zijn geboorteland heeft moeten verla ten, van Linc.de ideale vrouw. Maar dan stapt op een dag de echte Line in de bus. Een film over dromen, verlangen en de liefde. 5 december gaat Valentin van Alejandro Agresti in première. Valentin woont bij zijn oma. Zijn vader is vaak op reis en zijn moeder is uit zijn leven verdwe nen. Als zijn oma sterft beseft hij- meer dan ooit dat hij wil weten waarom zijn moeder hem verlaten heeft. Liefhebbers van spanning, sensatie, actie en spektakel opgelet!! Op 24 oktober aanstaande knalt het actiespektakel xXx de bioscopen in!! In dit succesvolle volgende pro duct van de makers van The Fast The Furious speelt Vin Diesel wederom een hoofdrol. Mr. Diesel is Xander "xXx"Cage; de stoere adre- naline-junkie, berucht in het crimi nele circuit en populair in het wereldje van de extreme sport!! Nog altijd is hij erin geslaagd om op ludieke wijze uit handen te blijven van de politie. Voor de ervaren, harde secret agent Gibbons (Samuel L. Jackson) van de National Security Agency is xXx de ideale nieuwe secret agent voor een speci ale overheidsopdracht! De niet bereidwillige, maar zwaar onder druk gezette xXx moet op zijn eigen, uitzonderlijke wijze infiltre ren in de onderwereld van Praag om een gevaarlijke, wereldbedrei- gende organisatie uit te schakelen. Vanaf 14 november zien we vervol gens hoe Jennifer Lopez op overtui gende wijze haar stalkende ex-echt genoot een lesje leert in de super- spannende thriller Enough. Kortom twee films waarbij je gegaran deerd op het puntje van je stoel zit!! Het Columbia Team Het meesterwerk Road to Perdition (vanaf 24 oktober) brengt een top- cast samen met Tom Hanks, Paul Newman en Jude Law. Het is een klassieke gangsterfilm over traditie, loyaliteit en familiebanden, waarin Tom Hanks wordt gedwongen om de mafiawereld vaarwel te zeggen om het enige dat hem dierbaar is te beschermen. Met Transporter storten we ons in een nieuw actieavontuur. Frank ver voert pakketten, dit zijn vaak gevaarlijke en mysterieuze opdrach ten. Daarom houdt hij zich aan drie regels,'deal is deal','geen namen' en 'kijk nooit in de vracht'. Maar zal hij dit kunnen volhouden als blijkt dat het pakket beweegt?? Vanaf 21 november zullen we zien dat regels er zijn om gebroken te worden. Tiener-ster Lil'BowWow speelt in zijn debuutfilm Like Mike (19 december in de bioscoop) de veer tienjarige Calvin Cambridge, die ervan droomt een beroemde basket balspeler te worden. Maar omdat hij nogal klein van stuk is en niet echt een ster is in deze sport, kan hij hier alleen van dromen. Of wordt die droom toch ooit nog werkelijk heid? Na Volle maan heb ik het dit keer over de romantische komedie My Big Fat Greek Wedding. Deze film is een enorme hit in de VS; hij is gemaakt voor slechts vijf miljoen dollar en heeft na tweeëntwintig weken al meer dan 100 miljoen dol lar opgebracht. De komedie staat op dit moment (september 2002) al wekenlang in de top drie van de Amerikaanse box office en door de positieve mond- tot mondreclame blijven de bezoekers toestromen. Het ziet er dan ook naar uit dat HOLLAND FILM NIEUWS - 39

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 39