leader Mixed Feelings Ik kom net uit het Emma Kinder ziekenhuis. Daar vond namelijk een voorpremière plaats van Loenatik de Moevie. Dat gebeurde in het kader van 75 jaar Bio-Kinder- revalidatie. Het was goed om het mee te maken. Het doet je dingen - die we soms te vaak als vanzelfspre kend aannemen - weer even in het juiste perspectief plaatsen. Een van de kinderen in het Emma Kinderziekenhuis was Lotte Schipper. Ze had net een niertrans plantatie ondergaan en moest daardoor de filmvoorstelling mis sen. Ze had de speciale kleurplaten actie nog wel gewonnen. Gelukkig besloten de acteurs het prijzenpak ket bij Lotte langs te brengen en dat deden ze geheel in stijl van hun karakters en de film. Daarmee bewezen ze niet alleen vakmensen te zijn, maar ook hoe belangrijk film kan zijn. Wie een blik wierp in de filmzaal weet wat ik bedoel. Het is geweldig dat de zaal, met de toepasselijke naam CinEmma, er is. Het haalt kinderen even weg uit de rauwe realiteit. Volle maan Het biedt ze een - in dit geval vrolijke - fantasiewereld waardoor ze hun eigen ziek zijn even kunnen vergeten. Eigenlijk wilde ik met deze leader nu een hele andere kant op, maar de beelden van deze middag blijven terugkomen. Niet dat ik er zwaar moedig van word. In tegendeel, want het was juist een hele vrolijke bedoening. Bovendien weet ik dat de kinderen van het Emma Kinderziekenhuis in goede handen zijn. Nee, het komt omdat de recente ervaringen van collega en vriendin Riet Zegers en ondergete kende deze middag op een of andere merkwaardige wijze opeens bij elkaar leken te komen. Dat het juist gebeurt met de vrolijk- Peter Pan heid en luchtigheid van Loenatik is - zeker voor de mensen die Riet kennen - veelzeggend. Veel plezier met Holland Film Nieuws 48. Jeroen Hnijsdens Eindredacteur Pluto Nash HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 3