teasers INDIES FILM DISTRIBUTION PARADISO FILMS RCV FILM DISTRIBUTION 40 deze film één van de meest winstge vende films ooit gaat worden. My Big Fat Greek Wedding, gepro duceerd door Tom Hanks en Rita Wilson, vertelt het verhaal van de Griekse vrouw Toula, die verliefd wordt op een Amerikaanse man. Haar zeer traditionele familie heeft behoorlijke moeite met deze niet- Griekse god. Aan Toula de taak om haar geliefde in de familie te intro duceren. Dit leidt tot vermakelijke discussies en hilarische uitspattin gen. My Big Fat Greek Wedding is vanaf 14 november in de Nederlandse bioscopen te zien. Gabriëlle Hier volgt een officiële waarschu wing: let op voor harige verschijn ingen met doorgegroeide wenk brauwen, rooddoorlopen ogen, lange nagels, puntige oren en een slechte adem. Voor een peloton Engelse soldaten in de wildernis van Schotland komt deze waarschu wing te laat. Zes overleven de mis sie, zij zijn Dog Soldiers. Wat een routine-oefening moest worden voor Sergeant Harry Wells (Sean Pertwee) en zijn mannen ver andert in een complete nachtmer rie. Wanneer zij collega's dodelijk gewond terug vinden weten zij dat het menes is. Ze vluchten ver het bos in naar een verlaten boerderij en ontmoeten de mysterieuze Megan (Emma Cleasby). Het gevaar blijkt erger te zijn dan ze hadden verwacht, ze zijn omringd door weerwolven, of zijn de weerwolven ook al binnengedrongen? Wie zal deze angstaanjagende aanval overle ven? Dog Soldiers binnenkort in de bioscoop. In About Scbmidt is Jack Nicholson Warren Schmidt, een vijfenzestigjari- ge man die na zijn pensioen zijn leven nieuwe invulling moet geven. Dit onder andere door samen met zijn vrouw met de camper er op uit te gaan. Al snel daarna overlijdt zij. Alles wat Schmidt in zijn leven had, verdwijnt. Hij reflecteert zijn leven in brieven aan een zevenjarig jon getje in Tanzania. Wat hij ziet is een betekenisloos leven in middelmatig heid. Bovendien gaat zijn dochter trouwen en de man van haar keuze bevalt Schmidt helemaal niet. Een van de mooiste films van dit jaar waarin Jack Nicholson een fantasti sche rol speelt. In Venetië was The Magdalene Sisters van Peter Mullan te zien. Een hartverscheurend verhaal van jonge meisjes die in een Ierse nonnenor- de het slachtoffer worden van fysiek en psychologisch geweld. De film won de Gouden Leeuw, dit tot grote woede van het Vaticaan. Op Halloween, 31 oktober, brengen wij Jason X uit (Vrijdag de 13e nummer 10). Zelfs wanneer de mensheid de aarde verlaten heeft, achtervolgt Jason ze nog en weet zijn moordlust te stillen. In november komt Boat Trip uit, een sexy komedie waarin Jerry (Cuba Gooding Jr.) nadat hij door zijn verloofde gedumpt is, wordt opgevrolijkt door zijn vriend Nick. Ze gaan op een cruise om vrouwe lijk schoon te ontmoeten, maar belanden per ongeluk op een homocruise. Al Pacino in de comedy Simone: 17-10 Sigourney Weaver in de comedy Tadpole: 7-11 Jamie Lee Curtis in de thriller Halloween: Resurrection: 14-11 Julia Roberts en David Duchovny in Steven Soderberghs Full Frontal: 21-11 Heath Ledger en Kate Hudson in het drama The Four Feathers: 28-11 "My father was a relentlessly self- improving boulangerie owner front Belgium with low-grade nar- colepsy and a penchant for bugge- ry. My mother was a 15 year old French prostitute named Chloe with webbed feet. My father would womanize, he would drink, he would make outrageous claims, like he invented the question mark. Sometimes, he would accuse chestnuts of being lazy - the sort of general malaise that only the geni us possess and the insane lament. My childhood was typical: sum- mers in Rangoon, luge lessons. In the spring, we'd make meat hel mets. When I was insolent, I was HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 40