UNITED INTERNATIONAL WARNER BROS. Hoewel ik als sales verantwoorde lijke misschien weinig recht van spreken heb, ga ik het dit keer over marketing hebben. Ik denk namelijk dat het goed is dat jullie beseffen hoeveel energie en creativiteit daar in gaat zitten. Enkele voorbeelden: voor Ja zuster, nee zuster hebben we alle rode kruizen, digitaal blauw moeten kleuren, a heil of a job, maar gezien alle publiciteit een juiste beslissing. Hoe houd je de hype levend rondom je grootste kroonjuweel Harry Potter? Een klinkende verkiezingsoverwinning placed in a burlap bag and beaten with reeds. Pretty Standard, really" - Drs. Dirk "Dr.EviV'De Lille We zullen je missen. YOU KNOWTHE NAME. Ondanks diverse berichten in de media, is het goede nieuws dat UIP dit jaar in december als vanouds toch een film over een geheim agent in smoking uitbrengt. 'The name is Tong.James Tong!' Zonder vrees gaat Jackie Chan vanaf 12 december de strijd aan met aller lei kwaadaardig gespuis en het maakt hem totaal niet uit of ze grote voeten hebben of een klein rond brilletje dragen! The Tuxedo, want kleren maken de agent! Meer spionage en intrige maar abso luut geen mooi pak zijn de ingredi ënten van The Bourne Identity met Damon (vanaf 17 oktober). Vanaf 7 november komt de doctor weer langs: Red Dragon is geen Chinees restaurant uit een Amerikaanse remake van Nam Kee, maar het nieuwste deel uit de Anthony Hopkins-Hannibal Lecter trilogie. Het verhaal speelt zich af voor The Silence of the Lambs, toen Dr. Lecter nog veilig achter de tralies zat. Wederom (kan dat eigen lijk wel bij een prequelF) heeft de FBI zijn hulp nodig bij de jacht op een vreselijke moordenaar, maar Hannibal heeft zo zijn eigen ideeën over deze samenwerking. Uit de talrijke inzendingen naar aan leiding van onze prijsvraag in het vorige nummer, is de volgende win naar'gekozen': Romy van Krieken. van de bekendste Harry Potter look-a-like natuurlijk. Toeval? Dacht het niet, als het grootste mediabe drijf ter wereld zich ergens voor inzet dan gebeurt het ook (iedere complottheorie is waar, heus!). Maar onze collega's kunnen er ook wat van. Geheid dat het binnenkort ergens ter wereld weer volle maan is. En dan die uit de hand lopende crisis tussen de VS en Irak? Ik vind Bush steeds meer op Frodo gaan lij ken en Sauron heeft al lang zijn heil in Irak gezocht. En dan al die nieu we fatsoensrakkers in de Tweede Kamer die de nieuwe stroming van normen en waarden in de Nederlandse samenleving vertegen woordigen, het verlangen naar ouderwetse overzichtelijkheid en gezelligheid, ze worden op hun wenken bediend door het eerder genoemde Ja zuster, nee zuster, maar natuurlijk ook met het nostal gische Pietje Bell. Laatste wapenfeit: een robot in een piramide in Egypte is op zoek naar een geheime kamer, een geheime kamer! Zoiets verzin je toch niet, inderdaad, zoiets plan je. Ik denk trouwens ook al te weten wat ze daarin zullen aantreffen, een com pleet home entertainment systeem (geen dank, collega's van video). Of denken jullie soms dat zoveel bios copen per ongeluk Luxor heten? Groeten uit zonnig Egypte. HOLLAND FILM NIEUWS ~41 T^T ^"Vf?W T"]T| "W^l £*i

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 41