cast VERHUIZING GEBOORTES IN MEMORIAM WILLIAM VAN RHIIN De Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders (NVF) heeft per 9 september Michael C. Lambrechtsen (50) benoemd tot directeur. Lambrechtsen was de afgelopen vijfentwintig jaar in diver se directie- en managementfuncties werkzaam voor het Nederlands Omroepproductie Bedijf N.V., Amsterdam Video Postproduction B.V, Genootschap van Onafhankelijke Nederlandse Geluidsproducers (GONG), Bolland Bolland Music International B.V en Jos Stelling Film Produkties B.V Lidy Klein Gunnewiek, voorheen samen met Ted Chiaradia mede directeur van LUX/Cinemariënburg in Nijmegen, is per 1 september jongstleden zakelijk leider van het Nederlands Instituut voor Mediakunst, Montevideo/Time Based Arts in Amsterdam. Lidy heeft dertien jaar in verschillende func ties bij Cinemariënburg en bij LUX gewerkt, de laatste jaren als direc teur. Tijdens haar officiële afscheid kreeg zij van de Nijmeegse burge meester Guusje ter Horst de versier selen opgespeld die horen bij de Zilveren Waalbrug-speld, een onder scheiding die Lidy ontving vanwege haar grote verdiensten op cultureel gebied voor de stad. Lex Veerkamp is onlangs bij het Holland Animation Film Festival in dienst getreden als Hoofd Publiciteit. Lex was jarenlang werk zaam bij Wolf f Cinema Groep. De bioscoopgroepen Utopia en Polyfilm maakten begin augustus bekend dat zij gaan fuseren. Naast synergie en besparingen is het voor al de gelijklopende visie op de exploitatie van bioscopen die de aandeelhouders van beide groepen hiertoe heeft doen besluiten, aldus het persbericht. De nieuwe bios copen van het concern - Turnhout in België (opening december 2002) en Emmen in Nederland (opening zomer 2003)- zullen geëxploiteerd worden onder de naam Utopolis. Alle bestaande theaters zullen gelei delijk deze naam aannemen. De zalen die als arthouse fungeren, zul len de naam Utopia gaan dragen. Action Freight B.V Boekweitstraat 98 2153 GL Nieuw Vennep Tel. 0252-527716 Fax. 0252-234495 Mail: info@actionfreight.nl Op 30 juli zijn Conny en Jeroen Huijsdens de trotse ouders gewor den van Olivier O wen. Op 16 augustus jongstleden kregen Yosha Margherita (Paradiso Filmed Entertainment) en Marco van Gelderen een zoon met de namen Ravi Milos Aron. Een maand later, op 18 september om precies te zijn, werd Liane Geheniau (Buena Vista International) de trotse moeder en Didier Geheniau de gelukkige vader van Xavier Didier Olav Nathal. De moeders, kinderen en vaders maken het goed. Door Frank van der Putte, NVB Op 44 jarige leeftijd is na een rela tief kort ziekbed op 14 augustus 2002 William van Rhijn overleden, exploitant van de bioscoop Cine City in Doetinchem. Zijn eerste schreden op het pad van zelf standige exploitant zette hij in 1982, met de overname van de Scala bioscoop van zijn vader. In 1988 werd ook de exploitatie van Metro 1,2 en 3 in Doetinchem door hem overgenomen. In 1998 konden hij en zijn vrouw hun droom gestalte geven, met de opening van Cine City, een fraai complex van zes zalen. William had een uitgesproken mening over ontwikkelingen in de bedrijfstak en hij gaf deze onder het genot van een klein sigaartje graag ten beste. Helaas was het hem niet gegund om zijn levens werk nog verder uit te bouwen. Zijn laatste wens was om de exploitatie van Cine City ook na zijn verscheiden te laten doorgaan. In goed overleg heeft Jogchem's Theaters dit jaar de exploitatie van Cine City overgenomen, zeer tot zijn vreugde. Vanaf deze plaats wensen wij zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 6