'Kim van Kooten is de ideale Phileine' Op de set van Phileine zegt sorry in productie Er is een nieuwe Giphart-verfilming in de maak. Het kan bijna niemand ontgaan zijn, want aan media-aandacht heeft deze film geen gebrek. Wat wil je ook met een cast die bestaat uit onder andere Kim van Kooten en Michiel Huisman? 20 door Marije Sietsma De zon schijnt, maar echt warm is het niet. Op een kleedje onder een grote boom zit een schijnbaar ver liefd stelletje. Het zijn Kim van Kooten en Michiel Huisman, of lie ver gezegd Phileine en Max. Max staat op het punt zijn vriendin te vertellen dat hij voor langere tijd naar New York vertrekt. Phileine probeert haar tranen in te houden, maar echt goed lukt dit haar niet. Snikkend valt ze in zijn armen en dan 'Cut!' Er moet nog iets veran derd worden aan het licht, dus zo Kim van Kooten speelt de rol van Phileine en Michiel Huisman speelt de rol van Max. Foto:Jaap Vrenegoor snel mogelijk gaan de jassen weer aan. De zon schijnt dan wel, maar echt warm is het nog niet begin mei. De opnamen voor Phileine zegt sorry, de verfilming van het gelijknamige boek van Ronald Giphart, zijn in volle gang. Ondanks zijn ontevredenheid over de verfilming van zijn eerste roman Ik ook van jou, heeft Giphart toch ja gezegd toen regisseur Robert Jan Westdijk Phileine zegt sorry wilde regisseren.'Bij Ik ook van jou was het of ik naar de verfilming van een boek keek dat ik niet geschreven had. Met alle, of eigenlijk maar een beetje, res pect voor de regisseur Ruud van Hemert, hij heeft zijn eigen jaren '60 problema tiek op het verhaal geplakt. Zijn versie van het verhaal is niet zoals het boek bedoeld was.' In de samen werking met Robert Jan Westdijk heeft Giphart meer ver trouwen: 'Zusje was voor mij een openbaring. Ik heb die film wel drie keer gezien. Dat jonge stadsgevoel, die jonge mensen en de vrijmoedi ge manier van vertellen. Geweldig. Al vanaf het eerste moment dat een verfilming van Phileine ter sprake kwam, zag ik Kim van Kooten als de ideale Phileine. Zij is wat mij betreft echt de perfecte hoofdrolspeelster.' Ook Kim van Kooten zelf is erg blij met haar rol als Phileine:'Het leuk ste van de rol vind ik haar manier van praten, het spelen met de taal. Maar gelukkig bestaat haar karakter niet alléén maar uit leuke taaivond sten. Ook fysiek is dit een vrij zware rol. Er zijn enkele scènes waarin ik buiten mezelf treed, als een soort superheld. Eigenlijk ben ik een masochist. Als het écht pijn doet of als ik het écht koud heb, speel ik beter.' Intussen is Van Kooten als Phileine door het NRC Handelsblad al uitge roepen tot nieuwe heldin. Na Bridget Jones en Ally McBeal is er nu Phileine! Van Kooten:'Leuk! - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 20