Production engineer Duc Tnui kwaliteitseisend geluidsprincipe 'Bioscoopgeluid is bij uitstek dyna misch, omdat je daar als enige geluidsbron alles door elkaar hebt: spraak, muziek, achtergrondgelui den, dat heb je nergens anders. In cinema heb je kortstondige piekbe- lastingen: een explosie, een klap of een tekst. Een geluidssysteem moet daarom met name ontwikkeld wor den op een dynamische belasting, in plaats van op een langdurige, bestendige geluidsdruk.' De assemblage van Alcons Audio- apparatuur gebeurt in Zwaag, maar niet alle onderdelen zullen daar worden gemaakt.'In de driver taX. gietwerk. Dat doen we voor de start-up nog hier, maar als we over gaan naar serieproductie, wordt de productie van basisonderdelen uit besteed naar Oost-Europa. De know-how zit hier, die is zo speci fiek, dat is niet uit te besteden. Maar als de wereld je speelveld is qua afzet, moet het dat ook qua inkoop en productiemethodiek zijn', aldus Back. Cinema Expo kick-off Alcons Audio wil de installatie- markt, de verhuurmarkt, de studio- markt en de bigb-end hifi-markt gaan bedienen. Op Cinema Expo is de kick-off, de presentatie van het bedrijf voor de cinemamarkt. 'Het Stage Accompany-pakket voor cine ma was inmiddels tien jaar oud en wij menen dat wij een beter en geschikter product kunnen leveren. Wij zullen uitkomen met een twee tal driewegsystemen, met een com plete lijn speakers, dus subwoofers, surround-boxen en de versterking met bijbehorende processing. Eén voor small-to-medium cinema's en de andere voor medium-to-large cinema's.' In audio worden volgens Back vaak compromissen gesloten. 'Maar ons systeem heeft de kwa liteit van een studiomonitor, met een geluidsdruk van een concert systeem.' Naast het vertegenwoor digd zijn op de trade shoiv, zal Tom Back in het weekend vóór Cinema Expo ook een presentatie geven voor de International Theatre Equipment Association, een groep fabrikanten en dealers van bios- coopapparatuur. 'De kennis die men in de cine mamarkt heeft over beeld en projectoren en alles wat daar mee samenhangt, is vele malen gro ter dan de know how over geluid.THX heeft al dui delijk gemaakt, dat er meer is dan licht en beeld, maar momenteel draagt vooral Dolby bij aan de dis cussie. Ik ben ervan overtuigd dat het publiek zich er ook van bewust is wat goed en wat slecht geluid is. Het verschil tussen de expert en de leek is alleen, dat de expert onder woorden kan brengen wat hij hoort.' Voor meer informatie: www.alconsaudio.com HOLLAND FILM NIEUWS - 25

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 25