Gouden Film voor van god los HET BIJWERKJE BIJGEWERKT column Tweeënhalve week na de première stond het bezoekersaantal van Van God los op 100.000 bezoekers. Daarmee bereikte de film de status van Gouden Film. Actrice Angela Schijf en regisseur Pieter Kuijpers namen de prijs begin mei in ontvangst. Zij werden verrast op de set van de telefllm De ordening. De Gouden Film en Platina Film worden door het Nederlands Film Festival en het Nederlands Fonds voor de Film toegekend wanneer voor een Nederlandse film tijdens de roulatie respectievelijk 100.000 en 400.000 bioscoopkaartjes zijn verkocht. De prijzen werden geïntroduceerd op 4 september 2001 en worden mede ondersteund door Fine B.V En hoe: Animatrix! Een revolutie in computeranimaties. En noem het scenario gerust een openbaring - de fundamentalisten van de Gelukkige Afloop worden hier ongetwijfeld helemaal niet goed van! Ondanks een ruime mate aan geweld weet het filmpje trouwens opmerkelijk, ja, subtiel te blijven. En ik maar denken dat subtiliteit net zo uitgestorven was als Het Bijwerkje... Korte films; je ziet ze in de bioscoop eigenlijk alleen nog maar wan neer ze bekroond zijn. Want eenmaal bekroond zijn ze niet meer in één of andere kelder weg te moffelen.Toch werd ik een tijdje terug ook al aangenaam verrast door een Nederlands werkje over een mevrouw die op een B-weg een eendje aanrijdt. En dat zal ze weten ook, haha! Buiten de prijzen gevallen? Alsnog bekronen! Helaas zijn de titel en de naam van de maker me ontgaan omdat ik moest kiezen tussen dit film pje en een gestoorde filmprojector elders in het gebouw. Prompt waren dame en eendje na m'n vrije dagen verdwenen. Mijn geweten wordt dus hartelijk bedankt. 'Google?' opperde een hulpvaardige. Andermaal helaas. Me ongans gegoogeld, maar niets gevonden. Kennelijk was deze productie onvoldoende gesubsidieerd en gespon sord om in aanmerking te komen voor een Internets filmaltaar. Maar bijwerkjes vind ik meer dan ooit pure wapenstilstanden na uitputtings slagen vol hoogvolumige reclames en trailers. Vroeger... vroeger was er aan bijwerkje noch aan programmeerplek een gebrek.Vroeger ontbrak er gewoon wat aan 's mensens uitgaansbeleving wanneer hen een bijwerkje onthouden werd. Ja ja, ik weet het veel van vroeger kan echt niet meer. Toch blijf ik hopen dat het bijwerkje zal renaissancen. In afwachting daarvan zoek ik nu een bureaublad afbeelding van die samoeraïse uit Animatrix. Tinkerbell gaat de prullenbak in. Want dat kan in deze 'Supersnel In Slowmotion'- tijden écht niet meer, zo'n platgetekend strom- pelfeetje. Wilhelmus Nonsensius van Deursen Prijsvraag Wie raadt welke korte film onze columnist bedoelt kan rekenen op een prijs in de vorm van eenT-shirt van de film waar de korte film voor werd gedraaid. Stuur het antwoord naar hfn@worldonline.nl of fax naar 020-6732963. Adverteerders Action Freight pagina 5 Alcons Audio pagina 23 Buena Vista International (Netherlands) B.V pagina 26 Cinema Expo pagina 15 Cineseat pagina 23 Film-Ton-Technik pagina 33 Huizenga Group pagina 6, 39 Nationale Bioscoopbon pagina 31 Paradiso Entertainment Nederland B.V pagina 2 United International Pictures achterzijde, voorpagina, pagina 10 32 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 32