Malaise in de bios feature Het is nu officieel: Nederland zit in een recessie. Mensen heb ben geen vertrouwen meer in de economie en Balkenende II heeft maatregelen aangekondigd, die veel mensen in de beurs zullen treffen. Blijft er dan nog geld over om een film pje te pikken? Slaat de crisis ook toe in de bioscoop? Door Lucia Alleman Het is eigenlijk een gekke vraag in een week waarin The Matrix Reloaded met recordcijfers in première gaat.Appie en Mo, oftewel Abdel (19) en Mohammed (18), willen de film absoluut niet missen. De twee studenten, respectievelijk rechten en fysiotherapie, zitten in Pathé De Munt in Amsterdam achter een koker Pringles, een kleintje popcorn, een cola en een spaatje blauw a tien euro 40. Zij wonen nog thuis en verdienen een zakcentje als telefonisch markt onderzoeker en nachtwaker. Voor hen is er geen vuiltje aan de lucht. Appie:'Sommige films moet je gewoon zien, liefst als eerste. Wij doen niet aan bezuinigen.' Mo: 'Nou, misschien op de telefoon, maar niet op de film. Hier ontmoet je ook je vrienden.' Minder vrolijk is Ruud Smits (47). Hij is met zeven kinderen naar Johnny English geweest. 'Mijn zoon is tien jaar geworden. Hij had aan drie vriendjes beloofd naar de film te gaan, maar er kwamen steeds meer kinderen bij. Ik vind 58 euro best veel geld. Ik heb zelf cola en chips meegenomen. De film was leuk, maar ik vind dit niet voor her haling vatbaar.' Of zijn zuinigheid met zijn economische situatie heeft te maken laat Ruud Smits in het midden.'Ik denk dat iedereen tegen woordig wat kritischer in zijn porte monnee kijkt.' Aldi en Lidl CineMec in Ede merkt nog niets van strakkere broekriemen. Robert-Jan de Goede: 'Wij trekken juist steeds meer mensen. The Matrix Reloaded was bij ons het hele weekend uit verkocht. Ik denk dat de bioscoop een luxe goed is dat de mensen niet zomaar opgeven. En als je het verge lijkt met andere uitjes zoals het pretpark en het restaurant, dan zijn Illustratie HIHAA-Productions 8 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 8