Foto Lex Griekspoor de film In Oranje te produceren, over een jongen die ervan droomt in het Nederlands elftal te spelen. Het goede nieuws is dat de KNVB de film sponsort. Daan Gielis loopt geregeld bij haar collega's van A-film binnen. 'Vroeger zaten we op verschillende locaties in de stad en dan moest je steeds een afspraak maken. Nu neem ik ze zo mee voor een setbezoek. Ook houden wij hier onze crew en wrap party's en we bekijken met z'n allen tussen tijds de rushes. Dan weet iedereen waar we mee bezig zijn en ontstaat er al heel vroeg enthousiasme voor de films.' Jeroen Beker mist alleen nog een castingbureau en een studio waar gerepeteerd kan worden, waar audi ties plaatsvinden en waar ook appara tuur aanwezig is om een film af te maken. 'Het idee is dat we hier alle faciliteiten om een film van begin tot eind te kunnen maken onder één dak hebben.' Op de overloop tref ik Dick Lam en Bart Steenhorst van Total Film Home Entertainment, de opvolger van C- Sales.TFHE brengt vooral video's en DVD's op de markt over kunst, dans en (klassieke) muziek. De twee heren zijn druk in gesprek met hun collega's van A-film. Lam: 'Ieder van ons heeft specifieke kennis over verkooppun ten, prijsbeleid en toeleveranciers. Wij zijn erg royaal met het uitwisselen van die kennis.' TFHE brengt ook films van Bright Angel Distribution uit. BAD is het nieuwe distributiebedrijf van Chris Oostrom en Patrizia Raeli, met arthou- sefilms als In this world en Kops. Chris wijst mij erop dat het natuurlijk erg leuk is om tussen colle ga's te werken, maar dat het ook praktisch is omdat ze de kosten voor faciliteiten als IT en administratieve ondersteuning met elkaar delen. Een vreemde eend in de bijt is admi nistratiekantoor PGO. Hier heeft de ordenende hand van Ronald van Rooij nog geen vat gehad op het interieur. De accoun tants hebben daar kennelijk geen oog voor. Gek genoeg zijn zij juist de grote ordescheppers in de administratieve chaos van creatievelingen en zijn gespecialiseerd in boekhou ding van filmproducties. None-core-activiteiten Tijdens de lunch zijn de tafeltjes in de kantine bezet met mensen die gezellig met elkaar zitten te babbelen. Wally Pollé zit in afzondering cijfers te sms'en naar San Fu Maltha die in Australië is. Pollé is de nestor van het gezelschap. 'Het is juist heel inspirerend om met jonge mensen om te gaan. Ik weet een hoop over filmgeschie denis en ik merk dat ze daar erg in geïnteresseerd zijn.' Ook hij doet mee aan de kruisbestuiving. "Wat ik zo leuk vind aan Pand Noord is dat je hier ook de makers treft. Films als Cloaca en Grimm worden dan ook een beetje mijn kindjes.Voor Grimm heb ik samen met Alex van Warmerdam de trai ler samengesteld.' Uiteindelijk beland ik bij Dennis van Zuijdervliet, sinds kort verantwoordelijk voor de «on-core-activiteiten van A-film. Ook hij neemt me meer naar de kantine om uit gebreid over zijn bezigheden te vertellen. Speerpunten zijn een nieuw concept voor verkoop punten van video's en DVD's - een combinatie van Starbuck's en Free Record Shop; plannen om het Nederlandse bioscooppark te verbete ren en het volgen van ontwikkelingen rond de verspreidingsmogelijkheden van films via het Internet. Buiten dit alles is Van Zuijdervliet ook nog eens trekker van de uitbreiding van Pand Noord, en in die zin verant woordelijk voor de juiste mix van aanstaande bewoners. Van Zuijdervliet is in onderhandeling met een vijftien tal bedrijven. Is er nog plek voor een bioscoopexploitant? 'Zeker, zon bedrijf hebben we hier nog niet. En we zijn niet zo eenkennig dat die alleen films van A-film zou moeten programmeren.'Van Stadsdeel Noord krijgt Van Zuijderveld in ieder geval alle medewerking. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 1

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 10