Eindsprint leidt net (niet) tot record Nationale Bioscoopbon Het jaar zit er weer bijna op. Een recordjaar verwachten we niet dit jaar, maar uiteindelijke zal de teller op 31 december niet veel onder de eindstand van vorig jaar blijven staan. Overigens kunt u nog helpen deze prognose positief om zeep te helpen. Ons goede voornemen willen wij alvast met u delen: een (lichte) groei in 2004! De eerste aanzet daartoe hebben we in deze laatste weken van 2003 al gegeven. Door Frank Smit De actie bij Postkantoren eind augustus was zeer succesvol. De ver kopen lagen gedurende drie weken 100% hoger dan in de weken ervoor. Naast de radiocommercials was de zichtbaarheid van de bon op de toon bank verantwoordelijk voor het suc ces. In november hebben we voor het eerst een actie gedaan bij deWV's. Kopers van de bon maakten kans op het bijwonen van de officiële premiè re van Pietje Bell 2: de jacht op de tsarenkroon. Bij het ter perse gaan van deze editie van Holland Film Nieuws waren de resultaten nog niet bekend. Bij goede resultaten zal er ook in 2004 weer een actie gedaan worden bij de WV's. Qua acties heb ben we het jaar afgesloten met twee acties bij Free Record Shop. De twee weken voor sinterklaas konden kopers van een bon bij Free Record Shop kans maken om nog een keer The Lord of the Rings deel 1 2 in de bioscoop te zien. In de twee weken voor kerst maken kopers van twee bonnen bij Free Record Shop kans op een van de 1.250 The Lord of the Rings: the Return of the King special edition Nationale Bioscoopbonnen. Ook deze acties werden in de winkel en op de radio ondersteund. Slotoffensief Dit jaar hebben wij gekozen voor een slotoffensief op de radio. Het zal niet veel mensen ontgaan zijn want we zijn en waren te horen op Sky Radio, Radio 538, Noordzee FM.Yorin FM én RTL FM. Naast de spots die wij al eer der gebruikt hebben om de verkrijg baarheid van de bon onder de aan dacht te brengen hebben we het suc cesvolle concept van onze twin spots op televisie vertaald naar radiospots. 'Onze stem'Joost Buitenweg riep: Actieposter Pietje Bell 2 HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 14