Wachten op de doorbraak Nederlandse films in aantocht Op de set van In Oranje Bomans' Erik wordt bioscoopfilm Vet Hard! Bivakmutsen in plaats van buggies in productie Alsof ze echt broer en zus zijn liggen ze stoeiend en bekvechtend op het 'ouderlijk' bed. Yannick van de Velde en Sterre Herstel, of zoals ze in de film heten, Remco en Suzan van Leeuwen. Eerder speelde de achtjarige Sterre de hoofdrol in de serie Knofje en ook Yannick is geen onbekende in het acteervak. Samen zitten ze in de eerste 'echte' speelfilm van regisseur Joram Lürsen; In Oranje. Eerder regisseerde Lürsen Mijn Franse tante Gazeuse en diverse afleveringen van All Stars. 21 18-12-03 Pietje Bell 2, distribu teur Buena Vista International 15-01-04 The Emperor's Wife, distributeur A-film Distribution 22-01-04 Figbting Fish, distribu teur UIP 29-01-04 Shouf Sbouf Habibi, distributeur Independent Films 12-02-04 Feestje!, distributeur UIP 19-02-04 Suske en Wiske: de duistere diamant, distributeur Independent Films 19-02-04 Joban Cruijff - El Momento Dado (docu), distributeur A-film Distribution 18-03-04 Supertex, distributeur A-film Distribution april '04 De dominee, distribu teur A-film Distribution april/ In oranje, distributeur mei '04 A-film Distribution Thomas Acda, Wendy van Dijk one Henken Door Marije Sietsma Naast acteur is de veertienjarige Yannick ook een fervent voetballer: 'Ik zeg niet dat ik het ontzettend goed kan, maar ik zit al wel acht of negen jaar op voetbal. In Nederland is het gemakkelijker om acteur te worden dan profvoetballer. Wat dat betreft zou ik dus liever voetballer zijn. Hoewel, eigenlijk vind ik acteren gaver,' besluit hij. Vader Zijn voetbalervaring komt nu goed van pas. In In Oranje speelt Yannick een voetbaltalent dat droomt van het Nederlands jeugdelftal. De onverwach te dood van zijn vader Erik (Thomas Acda) lijkt een einde te maken aan deze droom. Hij moet het nu zonder zijn grootste supporter doen en voet bal lijkt ineens een stuk minder belang rijk.Thuis moet hij ineens 'vaderen' over zijn zusje Suzan (Sterre) terwijl moeder Sylvia (Wendy van Dijk) pro beert het hoofd boven water te hou den. Dit alles verandert wanneer de oma van een vriendje winti toepast. Erik komt terug in Remco's leven, en daarmee herleeft ook de droom om in het Nederlands jeugdelftal te komen. Hoofdrollen Niet alleen voor Yannick betekent In Oranje zijn eerste hoofdrol in een grote film. Na diverse kleinere rollen te hebben gespeeld, bijvoorbeeld in Science jïction en Liever verliefd heeft ook Wendy van Dijk nu een hoofdrol. 'Heerlijk! Het is hartstikke leuk om eens zo'n grote rol te hebben. Als ik en Sterre Herstel nu naar de set moet komen, heb ik ook echt iets te doen. Ik kan niet goed tegen lang wachten,' bekent ze. EK Nu het Nederlands elftal zichzelf heeft gekwalificeerd voor het EK is een 'voetbalfilm' als In Oranje extra aan trekkelijk voor het publiek verwacht regisseur Lürsen. Vandaar ook dat de film vermoedelijk rond de start van het EK zal uitkomen. Voeg daarbij de uitstekende acteerprestaties van zowel Wendy van Dijk als Yannick van de Velde en de film moet wel haast een succes worden. Wat betreft vrouwelijke aandacht is de film voor Yannick nu al geslaagd. Op de website (www.inoranje.nl) staat een flink aantal aan hem gerichte lief desbetuigingen. In Oranje draait vanaf het voorjaar (onder voorbehoud) in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door A-film 1 november jongstleden zijn de opna men gestart van Erik of het klein insectenboek, de verfilming van het bekende boek van Godfried Bomans. De hoofdrol in de film wordt gespeeld door de elfjarige Jasper Oldenhof. Andere acteurs die mee doen zijn Alfred van den Heuvel (meneer van Vliesvleugel), Georgina Verbaan (mevrouw Mug),Johnny de Mol (de mier) en Serge Henri Valcke (de regenworm). Cabaretduo Plien Bianca en stand up comedian Jörgen Raymann spelen bijrollen. De film wordt geregisseerd door Gidi van Liempd, die samen met Cecilië Levy ook voor het script zorgde. De film vertelt het verhaal van tien jarige Erik die een spreekbeurt moet voorbereiden. Zijn opa stelt voor om het over insecten te houden, maar dat vindt Eric eigenlijk veel te saai. Als hij erover aan het lezen is, valt hij in slaap en droomt hij over allerlei avonturen in de insecten wereld. Erik of het klein insectenboek wordt gepro duceerd door Egmond Film (Polleke, Oesters van Nam Kee) en gedistribueerd door UIP. De release van de film staat gepland voor kerst 2004. Tim Oliehoek wordt beschouwd als een van de talentvolste jonge regis seurs die Nederland kent. Hij werd genomineerd voor een studen ten Oscar voor de korte film The Champ en maakte vorig jaar Spoor 1. Oliehoek gaat zich binnenkort storten op Vet hard!, een remake van de Deense gang sterkomedie Old Men in New Cars Die film was een groot commerci eel succes in Denemarken. De film gaat over Tim Oliehoek en Bracha van Doesburgh. Foto Nick van Ormondt Bennie, een gangster die uit de gevangenis komt en een nieuw leven wil beginnen als restauranthouder. Maar hij wordt ingehaald door zijn verleden. De hoofdrollen, worden k gespeeld door Jack Wouterse en Bracha van Doesburgh. Het script is geschre ven doorJan Verheijen en Wijo Koek. De film wordt mede geproduceerd door San Fu Maltha, Jeroen Beker en Frans van Gestel. Vier vrouwen - gespeeld door Monique van de Ven, Georgina Verbaan, Monic Hendrickx en Susan Visser - besluiten in de nieuwe actie komedie Amazones hun saaie leven van wat spanning te voorzien. Ze overvallen een bank. Dat blijkt heel gemakkelijk te gaan en er komt al snel een vervolg. Maar dan komen 20 - HOLLAND FILM NIEUWS ook de problemen. Amazones wordt geregisseerd door Esmé Lammers en geproduceerd door IdtV Film (Familie, Cloaca, Van God los, De tweeling). A-film Distribution brengt de film naar verwachting in het najaar 2004 uit. De opnamen van Amazones zijn maandag 1 december gestart. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 19