Utopolis Den Helder geopend i» I Stationsgebied locatie nieuw multiplex Van Steen bouwt verder Op locatie 22 Utopolis Den Helder Na de plotselinge politieke proble men rondom de exploitatie van Utopolis Den Helder enkele maanden geleden, konden op 7 november jongstleden toch de deuren worden geopend van de nieuwe bioscoop. Het was daarmee tevens de opening van de eerste Utopolis-bioscoop van Utopia Nederland BV Burgemeester Staatsen van Den Helder verrichtte de officiële opening. Hij noemde het nieuwe multiplex 'een belangrijke aanwinst voor de stad'. Utopolis heeft zes zalen met een tota le capaciteit van 776 stoelen. De bios coop vormt een belangrijk onderdeel van het attractiepark Cape Holland, dat in 2005 voltooid zal zijn. Als de plannen die recentelijk naar buiten kwamen doorgaan is Leiden in 2006 een bioscoop met acht zalen en 1.850 stoelen rijker. Wolff Cinema Groep en bouwmaatschappij HBG/Bam hebben, zo blijkt uit het Leidsch Dagblad van 28 oktober jongstleden, overstemming bereikt over de bouw en exploitatie van HOLLAND FILM NIEUWS het nieuwe multiplex. De bioscoop en een eveneens nieuw te bouwen discotheek maken onderdeel uit van het plan van de gemeente om een uitgangscentrum te realiseren rondom het NS station. Het ontwerp van de bioscoop is in handen van architectenbureau Kraaijvanger-Urbis. René van Steen, met zijn Merral Theaters exploitant van bioscopen in onder andere Delft, Hulst, Echt, Sittard en Geertuidenberg, blijft door gaan met het uitbreiden van de onderneming. Zo opent Merral deze week in Hardenberg een bioscoop met een zaal met 150 stoelen, wil het in het voorjaar beginnen met de bouw van een servicezaal in Nijverdal en hoopt het na de zomer een drie a vier zalencomplex te kunnen openen in Oisterwijk. De opening van de nieuwe bioscoop met vijf zalen in Terneuzen staat gepland voor kerst 2005.

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 20