Eerste megabioscoop komt in Utrecht Voorspoedige bouw Utopolis Almere Ketelhuis In de afgelopen editie van HFN maakten we al melding van het nieuws dat Nederland zijn eerste echte megabioscoop gaat krijgen. Te pas en te onpas wordt de term megabioscoop gebruikt. Vaak is dit ten onrechte omdat er volgens internationale afspraken pas van gesproken kan worden als een complex zestien zalen of meer heeft. De nieuw te bouwen bioscoop van Wolff Cinema Groep in Utrecht mag met recht 's Nederlands eerste megabios coop genoemd gaan worden. Het gebouw krijgt de beschikking over negentien zalen met zon 5.500 stoelen. De megabioscoop wordt gebouwd op het terrein van de Jaarbeurs in Utrecht. De opening staat gepland voor begin 2006. Maar alles wordt in het werk gesteld om het einde van 2005 nog te kunnen halen. 'De bouw van het nieuwe bioscoop complex Utopolis in Almere verloopt Utopolis Almere in aanbouw voorspoedig en op schema,' zo laat Peter Isaac van Utopia ons weten. De nieuwe bioscoop van Almere krijgt acht zalen en 2.450 stoelen. Naar verwachting zal de bioscoop in sep tember 2004 open gaan voor het publiek. De huidi ge bioscoop Cinemare zal zich na de opening van Utopolis meer gaan richten op het mainstream arthouse product. Als het aan Alex de Ronde, directeur van het Amsterdamse Ketelhuis, ligt wordt het theater uitgebreid met vier zalen. Hiervoor heeft hij een plan ingediend bij de gemeente Amsterdam. De vijf zalen moeten ruimte bieden aan in totaal vijfhon derd stoelen. De Ronde wil dat het Ketelhuis zich vooral richt op kwaliteitsfilms en documentaires. Daarnaast wil hij de overige activitei ten, zoals talkshows, debatten en filmeducatie activiteiten, volop de ruimte bieden. Realisering van de plannen kost de gemeente eenmalig 1,5 miljoen Euro. HOLLAND FILM NIEUWS - 23

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 21