Tuschinski kiest voor maandprogrammering Recordpoging film kijken kort ARCAPLEX Sinds een kleine anderhalve maand werkt Pathé Tuschsinki in Amsterdam met vaste aanvangstijden en een maandprogram mering. De bioscoop is hiertoe overgegaan naar aanleiding van een klantenonderzoek. MORE THAN M O V I E Groene Kruisweg 19 3202 ST Spijkenisse Telefoon: (0181) 60 24 44 of f0181) 60 24 45 Internet: www.arcaplex.nl Zaterdag 13 december jongstleden vond in de Amsterdamse bioscoop Cinerama de eerste Nederlandse Cinemarathon plaats. 200 filmlief hebbers hadden zich aangemeld om het wereldrecord film kijken te ver beteren. Het record stond op 64 uur en 58 minuten. Het werd gevestigd in Thailand aan het begin van 2003. Tijdens de Cinemarathon werden zon 40 speelfilms achter elkaar ver toond. Daaronder bevonden zich nieuwe speelfilms, maar ook klassie kers. Bij het ter perse gaan van deze uitgave was nog niet bekend of er een nieuw record is gevestigd. Volgens het onderzoek willen veel bezoekers graag om 20.00 uur naar de film. Zij willen hun bezoek graag ook langer van tevoren plannen. De werkwijze die bioscopen door gaans hanteren - te weten program meren op maandag, draaien vanaf donderdag - maakt het niet mogelijk een film bijvoorbeeld een maand van tevoren al in de roosteren. Een langlo pende planning wordt echter al wel toegepast door filmtheaters en film huizen. Sinds begin november beginnen de voorstellingen in de grote zaal van Tuschinski om 14.00,17.00 en 20.00 uur. Op vrijdag en zaterdag is er daar naast een voorstelling om 2300 uur. Bezoekers kunnen de films voortaan een maand van tevoren reserveren. 34 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 30