Shouf Shouf Habibi! tijdens Dag van de Nederlandse Film Kijkwijzer blijft KUKWÜZeR kort Op dinsdag 20 januari aanstaande zal er een speciale voor première plaatsvinden van Shouf Shouf Habibi! Dat gebeurt in aanwezigheid van de makers tijdens de Dag van de Nederlandse Film. Als het aan de regering ligt blijft de Kijkwijzer, het systeem van classifica tie van audiovisuele pro ducten op basis van zelfregulering, bestaan. Dat bleek eind november na het rege- ringsberaad waar de Kijkwijzer op de agenda stond. 40 De dag is een evenement voor havo en vwo scholieren. Het is alweer de vijfde keer dat de bijzondere dag georgani seerd. Voor het derde achtereenvolgen de jaar speelt de manifestatie zich af in het Grand Théfitre in Amersfoort. Tijdens de Dag van de Nederlandse Film volgen zon 800 havo en vwo scholieren verschillende filmroutes. Verschillende programmaonderdelen worden gecombineerd, zodat scholieren niet alleen film kijken, maar ook actief bezig zijn met film. Sbouf Sbouf Habibi!, die vanaf 29 januari in de bioscoop te zien zal zijn, krijgt een speciale vertoning. Scholieren kunnen na afloop van de film, maar ook in de wandelgangen, vragen stellen aan de makers. Of met ze op de foto gaan. In het verleden is gebleken dat dat soms bijzonder leuke momen ten oplevert. Het kabinet kwam tot de conclu sie dat de Kijkwijzer een geslaag de opvolger van de Filmkeuring genoemd mag worden. Bovendien heeft het systeem van zelfregule ring tot verbeteringen geleid binnen de audiovisuele sector. Wel werd vastgesteld dat er enke le punten voor verbete ring vatbaar zijn. In een persverklaring liet NICAM-directeur Wim Bekkers weten dat te erkennen. Momenteel wordt er al een aantal verbeteringen doorgevoerd. Zo zijn de leeftijdsadviezen van de Kijkwijzer sinds 1 september op teletekst- pagina 282 van de televisiezen ders terug te vinden. Daarnaast is er ook een continue kwaliteitsbewa king. Steekproefsgewijs worden de classificaties en de manier waarop ze worden ver meld gecontroleerd. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 36