teasers 42 De simpele Nunzio werkt in een verffabriek terwijl zijn huisgenoot Pino de kost verdient als huurmoordenaar. Twee verschillende werelden onder één dak. Personal Velocity (18 maart 2004) Regie: Rebecca Miller. Cast: Kyra Sedgwick, Parker Posey, Fairuza Balk, Brian Tarantina. Drieluik dat drie prachtige vrouwelijke karakters neerzet op cruciale momenten in hun leven.Alle drie actrices spelen glansrollen. COLUMBIA TRISTAR FILMS Mona Lisa Smtie (22 januari 2004) Regie: Mike Newell. Cast: Julia Roberts, Kirsten Dunst, Julia Stiles. Kunstgeschiedenis-professor Katherine Watson moedigt haar studentes aan hun waardevolle kwaliteiten te benut ten voor een toekomst met eigen mogelijkheden en doe len. Welcome to the Jungle (22 januari 2004) Regie: Peter Berg. Cast:The Rock, Sean William Scott, Christopher Walken. The Rock wordt naar het Amazone-gebied gestuurd om de zoon van zijn baas op te halen die op zoek is naar een schat. Peter Pan (12 februari 2004) Regie: P.J. Hogan. Cast: Jason Isaacs, Ludivine Sagnier, Jeremy Sumpter De kinderen van de Darling familie krijgen bezoek van Peter Pan die ze meeneemt naar Neverland waar een strijd gaande is tegen kapitein Haak. FILMMUSEUM Angel on the Right (15 januari 2004) Regie: Djamsjed Oesmonov. Cast: Maruf Pulodzoda, Uktamoi Miyasarova Een magische film uit Tadzjikistan. Een ex-gevangene komt thuis in zijn dorp om voor zijn zieke moeder te zorgen. Er wachten hem vele problemen met de dorpelingen en het opknappen van haar huis, maar uiteindelijk weet hij haar te helpen om waardig te sterven. La Meglio Gioventü (5 febru ari deel 1, 12 februari deel 2) Regie: Marco Tullio Giordana. Cast: Luigi Lo Casco,Alessio Boni, Sonia Bergamasco La Meglio Gioventü is een prachtig fres co over een bijzondere generatie in een bijzonder land, dat zijn publiek diep weet te raken. De film is een portret van een Italiaanse familie aan het einde van de jaren zestig tot nu. De twee broers Nicola en Matteo delen in het begin dezelfde dromen en vriend schappen totdat zij Giorgia ontmoeten, een jong meisje dat lijdt aan psychische stoornissen. Hun toekomst neemt dan noodgedwongen een andere wending. Nicola besluit psy chiater te worden, Matteo geeft zijn studie op en meldt zich aan bij de politie. Geef je over aan dit prachtige epos, geniet van de mooie beelden en het geweldig acteerwerk in de traditie van Novecento en Der Heimat. In België, Frankrijk en Italië was de film een doorslaand succes. INDEPENDENT FILMS Shouf Shouf Habibi (29 januari 2004) Regie:Albert ter Heerdt. Cast: Mimoun Oaïssa, Najib Amhali,Touriya Haoud,Tanja Jess, Bridget Maasland Shouf Shouf Habibi is een verfrissende Nederlandse komedie over de twintigjarige Ap (Mimoun Oaïssa). Hij is een in Nederland geboren Marokkaan die zijn plek pro beert te vinden in de Nederlandse samenleving. Ap staat voor een belangrijke keuze in zijn leven: moet hij net zoals zijn oudere broer Sam (Najib Amhali) en zus Leila (Touriya Haoud) kiezen voor het moder ne Nederlandse stadsleven of doen wat zijn vader wil: een traditionele Marokkaan wor den en een vrouw uit Marokko trou wen. Aps vrien den zijn er nog lang niet aan toe om serieus te worden. Maar Ap laat zich niet meer door z'n vrienden beïnvloeden. Hij doet verwoe de pogingen er het beste van te maken.Toch weet hij zich telkens weer in de nesten te werken en zweeft van het ene uiterste in het andere: van scooterdief tot rituele kip- penslachter, van administratief medewerker tot bankover valler. Naast een aantal veelbelovende Marokkaanse acteurs en actrices, waaronder Mimoun Oaïssa,Touriya Haoud, Mohammed Chaara en de bekende cabaretier Najib Amhali, spelen ook bekende acteurs en actrices als Winston Gerschtanowitz,Tanja Jess, Bridget Maasland, Frank Lammers, Peter Heerschop en Tara Elders een rol in deze verrassing van het jaar! MOONLIGHT FILM DISTRIBUTION Underworld (15 januari 2004) Regie: LenWiseman. Cast: Kate Beckinsale, Scott Speedman HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 38