spotlight 46 Sinds 27 oktober jongstleden is Rudger van Slooten theater mana ger van Utopolis Den Helder, de bioscoop die op 8 november haar deuren opende. Utopolis is het nieuwe paradepaardje van het bios coopconcern Utopia. Wat heb je hiervoor gedaan? Ik ben eigenlijk net terug van een jaar in Brazilië. Maar ik ben in deze functie gerold omdat ik de opleiding leisure management heb gevolgd in Leeuwarden. Daarna heb ik als opera- tions manager bij een aantal attractie parken gewerkt zoals Walibi Flevo en Dolfinarium Harderwijk. Dat is mijn ervaring op het gebied van de gastvrij- heidsindustrie. Bioscopen vallen daar wat mij betreft ook onder.' Die reis naar Brazilië was een beloning voor het harde werken? 'Het was een droom die waarheid werd. Zeker ook omdat ik daar mijn vriendin heb ontmoet. We willen hier een nieuwe toekomst opbouwen.' Dat betekent dat we je binnenkort in de kerstshow van All You Need Is Love van Robert ten Brink gaan zien? 'Haha, helaas moet ze wel voor de kerst terug. Als we het goed doen, kan ze ook heel snel weer terugkomen. Op Robert ten Brink zitten wij niet te wachten, haha.' Wat trof je aan toen je bij Utopolis begon? 'Ik kwam twee weken voor de opening in dienst. Overal waar ik keek, waren ze nog bezig met bouwen. De schermen waren nog niet klaar, de speakers hin gen er nog niet allemaal, de kassa's moesten nog worden geïnstalleerd. Het was één grote werkplaats. Er is zo ont zettend veel gebeurd in die twee weken. Er werden dagen gemaakt van veertien tot twintig uur. Maar we draai den wel mooi met de opening! Maar het was politiek gezien ook geen eenvoudige klus om Utopolis geopend te krijgen, nietwaar? 'Dat is allemaal voor mijn tijd geweest. Ik vind dat overigens ook niet meer zo interessant. Het is mijn taak om ervoor te zorgen dat dit een goede bioscoop wordt. Daar houd ik mij mee bezig. De relatie met de gemeente is prima. Tijdens de opening heb ik ook alleen maar complimenten ontvangen, waar onder van de burgemeester.' Hoe zijn de eerste dagen verlopen? 'Natuurlijk zijn er in het begin schoon heidsfoutjes en kinderziektes. Maar ik vind dat we nu goed draaien. De mede werkers hebben er ook ontzettend veel zin in.' Die zijn, net als jij, allemaal nieuw in het bioscoopwereldje? 'Het gros van het personeel komt uit Den Helder en is inderdaad nieuw in het bioscoopvak. Dat betekent bijvoor beeld dat de operateurs wel worden bijgestaan door ervaren operateurs. Ze krijgen de opleiding als het ware in de praktijk. Ik heb niks dan lof voor de groep. Ze zijn jong en ontzettend enthousiast.' En de reacties van het publiek? 'Die zijn fantastisch, zelfs met de kin derziektes die zich nu eenmaal voor doen. Maar het feit dat er nu een bios coop staat van dit formaat, met deze uitstraling, dat is geweldig voor de bevolking. Dat merk je.' Waar ligt jouw hart als het gaat om fum? 'Er schieten mij gelijk twee films te binnen. Dat zijn The Blues Brothers, die ik graag nog een keer zou willen draai en, en Pulp Fiction. Uitzonderlijk goede films waar ik keer op keer naar kan kijken.' En een voorkeur voor wat betreft acteurs? 'Nicolas Cage vind ik een geweldig acteur, en dan met name het vroegere werk.' Wie zou je graag voor een première verwelkomen? 'Ik heb toevallig eindelijk net The Matrix Revolutions kunnen zien. Na weken hard werken had ik daar nu even de tijd voor. Ik zou Keanu Reeves wel een keer willen verwelkomen.' 10e jaargang nummer 55 - December 2003 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Frank de Neeve Ida Borman Frank van der Putte Man' Silva Frank Smit Marije Sietsma Esther Boersma Dirk de LiUe Beeldredactie Conny Huijsdens Advertenties Riet Zegers Redactiecommissie In revisie Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 email: hfn@worldonline.nl Vormgeving René Gleusteen Schelpenhoek 156 1112 DM DIEMEN Telefoon: 06-54315736 Fax:020-4166375 Email: rgvorm@euronet.nl Drukwerk Young Media Group BV Noorderdwarsvaart 215 9201 KK DRACHTEN Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van controlled circulation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewerkers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB) en de Associatie van Nederlandse Filmtheaters (ANF). Overige geïnteresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de eindredacteur.Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bijdrage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofdsponsor) Nationale Bioscoopbon Action Freight Action Sign CineSeat CTS Cinetoon Service Huizenga group Jean Mineur MediaVision Jimmy's Product Popcorn Movietech NICAM Paradiso Entertainment Nederland Screenvision Nederland Stichting Bio-Kinderrevalidatie Stichting BREIN Stichting Filmtransport/Filmcentrale Nieuwegein Ticket International Software Trading TixWay United International Pictures Warner Bros. (Holland) HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 42