Cinecitta in Noord bruisende filmwerkplaats in Amsterdam-Noord feature Onbekend maakt ongeliefd. Dat geldt zeker voor Amsterdam- Noord. Maar daar aan de overkant van het IJ is een nieuwe filmagglomeratie aan het ontstaan. Pand Noord ligt op een bedrijventerrein aan de Meeuwenlaan, tussen de Spijkerkade en de Hamerstraat. De straatnamen zijn haast symbolisch voor de bedrijvigheid in het complex. Op dit moment is er een tiental filmgerelateerde bedrijven gevestigd. Door Lucia Alleman A-film, Fu Works en Motel Films zijn de initiatiefnemers van het complex. De filmdistributeur en de twee productiebedrijven werkten al jaren samen, maar vanuit verschillende locaties in de stad. Door in één gebouw te gaan zitten zouden de lijnen veel korter worden. Er zou synergie ontstaan van bedrijven en mensen die elkaar gemakkelijk kun nen vinden. Holland Film Nieuws bezocht Pand Noord om die synergie te betrappen. Eerst krijg ik van Pim Hermeling een rondleiding. Voorbij de receptie kom ik in een gigantisch atrium met daar in een ruimbemeten leestafel en een loungehoek. Daaromheen liggen de kantoorruimtes achter glas. Hermeling: 'Toen we dit pand vonden waren we erg gecharmeerd van het industriële karakter. Dat wilden we zoveel mogelijk in stand houden. We hebben nergens plafonds in gemaakt, zodat de ruimtes open zijn. In drukke tijden maak je in het filmbedrijf lange dagen en dan is het belangrijk dat je in een omgeving bent waar je je thuis voelt. Vandaar de zithoeken. Je kunt daar, als er spannende dingen gebeu ren in de wereld, met z'n allen het nieuws volgen op televisie.' Thuis voelen Binnenhuisarchitect Ronald van Rooij heeft het pand helemaal nieuw inge richt en aangekleed. Geen poeha, maar prettige, grote ruimtes, praktisch ingericht en mooi gekleurd. Simpel maar stijlvol is ook de kantine, een royale lichte zaal met een lambrise ring van gewone bouwplaten, gebeitst in een teakkleur, die mooi contra steert met de lichtblauwe vloer. Af en Foto Lex Griekspoor HOLLAND FILM NIEUWS - 9

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 8