ALIVE F feature From all ofus to all ofyou! Merry Xmas A Popping New Year! Pim Hermeling: 'Ik wil dat hier rumoer ontstaat, dat hier film gebeurt en dat mensen zich hier prettig en thuis voelen.' toe strijken er mensen neer om even een sigaretje te roken en bij te pra ten. Hermeling: 'We wilden per se een horecagelegenheid hebben, waar je een lekkere espresso kunt drinken, waar je elkaar spreekt, waar je ook geregeld een borrel hebt. Dit is eigen lijk het hart van het pand. Ik vind het veel leuker om hier mijn afspraken te entrepreneur Eric de Vlieger. De ver bouwing heeft nog eens zon bedrag gekost. Op dit moment werken er in Pand Noord zon 120 mensen Maar daarmee is Pand Noord nog niet af. Achter het pand komt nieuwbouw met nog eens 4.500 m2. Dan is er plek voor nog eens 150 mensen. Bovendien komt er een grote bios- hebben dan op mijn kamer'. Aan de kantine grenst de screening room met dertig zitplaatsen, waar verse rushes worden bekeken, Preview zijn clubleden ontvangt en waar persvoorstellingen worden gehouden. Hermeling:'Gelukkig zijn de filmjournalisten er enthousiast over, zolang we het maar afstemmen met persvoorstellingen elders in de stad. We willen hier ook een compu ter neerzetten, waarmee zij het Internet op kunnen en het laatste nieuws kunnen bekijken of doorstu ren. Ik wil dat hier rumoer ontstaat, dat hier film gebeurt en dat mensen zich hier prettig en thuis voelen.' De aanschaf van het terrein heeft ruim 1,8 miljoen euro gekost en is voor de helft eigendom van Pim Hermeling, Jan Maarten Groen en San Fu Maltha en voor de andere helft van coopzaal voor screenings en twee studio's. De twee gebouwen worden straks met elkaar verbonden door een grote wintertuin en zonneterras. Cloaca De grootste bewoner van Pand Noord is A-film. De filmdistributeur bezet de hele bovenverdieping. Sinds ik Pim Hermeling, directeur theatrical, drie jaar geleden sprak voor de serie onaf hankelijke distributeurs is het perso neelsbestand gegroeid van zeventien naar 38 mensen. Bij booker Wally Pollé, bij Cinemien vandaan gehunt, ben ik op deze maandagochtend niet welkom. Samen met Jan vanAert en Saskia Paulich probeert hij zevenen twintig films in de bioscoop te hou den. Ook Annick Smit is druk. Samen met Marieke Pohlman, Marie Louise Mazel en Frenske van den Dries doet zij de promotie van de bioscoopreleases. Deel drie van de trilogie The Lord of the Rings wordt wereldwijd uitge bracht en de press junket is in Berlijn. Annick moet voor zon twintig jour nalisten de reis regelen. Wat merkt zij van de synergie in Pand Noord? 'Het is vooral heel gemakkelijk om ver schillende bedrijfjes bij de hand te hebben. Laatst zaten wij te brainstor men over Cloaca en bedachten dat we een flyer wilden maken om ten minste de titel uit te leggen. Dan ga je even bij Preview langs, want die hebben daar verstand van en konden we nog tijdens de vergadering beslui ten, oké, dat gaan we doen.' De grote geldverdiener van A-film is de video- en sell tbrough poot. Directeur Jan Maarten Groen komt net terug uit Milaan. Behalve dat hij de bedrijvigheid in het pand inspire rend vindt, maakt hij veelvuldig gebruik van reclamebureau Kick Berg en Partners, die de inlays voor de video's en DVD's maakt. De samen werking is zo nauw, dat Kick Berg een dependance in Pand Noord heeft gevestigd. Boven de entree zit nu een werkruimte met zes medewerkers. Zij maken het grafisch ontwerp van een groot deel van het promotiemateriaal van de Pand Noord-bewoners. Crew en wrap party's Jeroen Beker voert op deze maandag morgen van druk overleg met zijn marketingmensen Daan Gielis en Rens van Ineveld. Motel Films is bezig Tel. (0384) 432923 Fax. (0348) 433867 Email: info@popcorn-usa.com 1 0 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 9