Succesvol openingsweek end Lumière Maastricht PP op locatie GEZOCHT Filmtheater Lumière in Maastricht is donderdag 29 januari feestelijk van start gegaan in haar volledig vernieuwde en uitgebreide accommodatie. Met alweer een achtste pocket editie van het 33e International Film Festival Rotterdam en zes vrijwel uitverkochte zalen konden Lumière directeur Jan Besselink en zijn vele (vrijwillige) medewerkers en bestuur zich geen betere opening voorstellen. Niet verder zoeken pp u heeft ons gevonden! international www.ticket-international.com bijvoorbeeld. Hij wilde graag roodko- per, eikenhout en pluche, maar de moderne inrichting van Space had ik al helemaal in mijn hoofd.' De meningsverschillen waren legio: over de stoelen, over de boeking, over het personeelsmanagement. Over de kern van het probleem zijn Van Steen en Lok het in ieder geval eens. Van Steen: 'Ik ben geen belegger. In dat stadium ben ik nog lang niet. Ik ben een actieve bioscoopexploitant, met een visie en veel ervaring. Die kennis wilde ik inbrengen, maar ik kwam op een moment binnen dat Désirée alles al had uitgedacht.' Lok heeft Van Steen uiteindelijk uit moeten kopen. Op de valreep vond Lok in Utopia een nieu we participant in de onderneming. Utopia is aandeelhouder en verzorgt alleen de boeking. TT van Assen Eigenlijk is het gebouw nog niet offi cieel opgeleverd. Maar Lok wilde per se met Kerst open. Om quitte te spe len moet Space 120.000 bezoekers trekken, uitgaande van de 80.000 Hengeloërs, die gemiddeld 1,6 keer per jaar naar de bioscoop gaan. De eerste maand, met The Lord of the Rings, heeft haar met 25.000 bezoe kers aardig op weg geholpen. Binnenkort start Space met een nieuw waagstuk: het projecteren van live evenementen op het grote doek. De beelden worden met een satelliet opgevangen. Lok en haar partner en technische rechterhand Jos van Gameren waren in oktober erg onder de indruk geraakt tijdens een demon stratie en hebben een grote NEC-bea- mer gehuurd. Lok:'De projectie is zelfs op een doek van acht bij dertien meter haarscherp. Met popconcerten is het net alsof je erbij bent. Nee, we hebben geen echt marktonderzoek gedaan, maar ik verwacht wel dat er publiek voor is, voor opera's of de TT van Assen bijvoorbeeld.' 300 - 350 stuks rode bioscoop stoelen, gebruikt maar in goede staat verkerend. Graag uw reactie naar: ninipeeters® wanadoonl Door Gerard Bunnik Het publiek en de vele genodigden waren enthousiast over de kwaliteit van de architectuur van de nieuwe foyer en uitgebreide wintertuin, de vier volledig nieuwe zalen en de nieuwe publieksruimtes. De bijna klassieke losse eindjes (afwerking, hier en daar een haperende techniek en improvisaties) werden door het publiek op de koop toe genomen. 'Het filmtheater is van het publiek en voor het publiek', aldus Jan Besselink. De ruim 5.000 bezoekers van het geslaag de openingsweekend leken er zelfs plezier in te heb ben hier en daar een hel pende hand te bieden om de zaken in goede banen te leiden. Wethouder van Cultuur Jean Jacobs zette de vrijwil ligers van Lumière in de bloemen met een speciale onderscheiding voor hun bijdrage aan de stad. Maastricht haalt met het vernieuwde filmtheater Lumière, naast Nijmegen (LUX), het grootste film theater binnen. De nieuw bouw is tot stand gekomen met bijdragen van onder andere de gemeente Maastricht en het OCen W-fonds voor filmtheater investeringen. Dit fonds is met ingang van 1 januari 2004 ondergebracht bij het Filmfonds. Op 20 maart presenteert het vernieuw de filmtheater Lumière zich aan de branche (met een speciale editie van de (LUX) Filmbeurs voor (ANF)-filmthea- ters en arthouses. Consulting Analysis Ticketing. Sales Rental Entrance Control Administration Management eCommerce Web Solutions CRM GmbH Co. KG TechnicPark D-54550 Daun Germany phone +49 [0] 65 92 95 9a 0 fax +49 (0) 65 92 95 99-99 a-mail: officefflticket-international.com 18 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 19