Grote concerns gaan rookvrij MPAA bedenkt nieuw anti-piraterij pian jong Oranje steunt In Oranje kort In het februarinummer maakte Holland Film Nieuws melding van de onduidelijkheid rond het rookbeleid. De NVB pleitte voor een vrijstelling van het rookverbod in bioscopen. Minister Hoogervorst van Volksgezondheid weigerde echter bioscopen gelijk te stellen aan horecagelegenheden. De meeste bioscopen kiezen nu eieren voor hun geld en gaan rookvrij. 9 Door Lucia Alleman De grote concerns, Jogchem's, Minerva, Pathé en Wolff, hebben aan gekondigd dat roken vanaf april taboe is in hun bioscopen. Als voornaamste reden geeft Wolff in haar persbericht het verbeteren van het comfort voor de bezoekers. Algemeen directeur Philipp Wolff:'Een derde van onze bezoekers zijn jonge kinderen. Zij zul len ons ongetwijfeld zeer dankbaar zijn voor een rookvrije bioscoop. Daarbij rookt tweederde van de vol wassen bevolking niet, dus wij hopen dat rokers begrip hebben voor dit besluit én voor de wens van de ande re bezoekers.' Luxor in Venray houdt zich al sinds januari aan de wet. Jeroen Cattoin'Wij hadden toen al de verwachting dat op termijn het rookverbod toch doorge zet zou worden. Investeren in dure afzuigapparatuur is daarom geen optie. Sinds wij rookvrij zijn krijgen we vooral positieve reacties. Mensen die tijdens de pauze niet meer in de zaal blijven zitten om de rokerige foy ers te vermijden. Natuurlijk zijn er rokers die bezwaar maken, maar uit- De Motion Picture Association of America, MPAA, overweegt bioscoop bezoekers in te zetten in hun strijd tegen piraterij. Bill Shannon, opera- tions director van de belangenvereni ging van de Amerikaanse major studi o's op het gebied van piraterijbestrij- ding maakte dat eind vorige maand tijdens ShoWest in LasVegas bekend. In het plan staat dat bioscoopbezoe- 1 6 HOLLAND FILM NIEUWS kers die andere personen aangeven die tijdens de voorstelling illegale opnamen maken, een beloning kun nen ontvangen. Er wordt gedacht aan een digitale camcorder. Shannon gaf aan dat het plan nog in het ontwikke lingsstadium is en nog uitgebreid besproken moet worden. Bron:The Hollywood Reporter eindelijk begrijpen ze het ook wel. Ik kan op dit moment nog niet zeggen of het scheelt in de buffetomzetten.' Voor zijn rokende personeelsleden heeft Cattoir een aparte ruimte inge richt, zijn oude kantoortje van drie vierkante meter. Woensdag 3 maart speelde Jong Oranje onder de 18 jaar een kwalificatiewedstrijd tegen Italië in Hoogeveen. Het leek Bondscoach Wim Koevermans een goed idee om de mannen zich te laten onspan- nen in de bioscoop. Dus bracht de groep op 2 maart een bezoek aan het Luxor Theater voor de actiefilm Paycheck. Albert Jan Vos en zijn team lieten de kans niet onbenut om Jong Oranje te interesse ren voor de nieuwe Nederlandse speelfilm In Oranje. Dat leidde al snel tot een groepsfoto in de foyer van Luxor

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 15