'Wow! heb ik echt zo hoog gesprongen?1/ Costa! 82 C^ Nederlandse films in aantocht Op de set van Snowfever Stille Nacht van start in productie Y il i <m Liever Verliefd regisseur Pim van Hoeve is zijn tweede filmavon- tuur gestart. Wederom een romantische komedie, maar nu op de piste van Solden in Oostenrijk. Om het gemakkelijk te maken. 25 28-04-04 In Oranje, distributeur A-film Distribution 13-05-04 Het Surinaamse legioen, distributeur Three Lines Pictures 02-09-04 De dominee, distribu teur A-film Distribution 30-09-04 Ellis in glamourland, distributeur Independent Films 30-09-04 Simon, distributeur A-film Distribution 14-10-04 Amazones, distributeur A-film Distribution 17-11-04 Pluk van de Petteflet, distributeur Warner Bros. 25-11-04 Snowfever, distributeur A-film Distribution 16-12-04 Floris, distributeur Independent Films 16-12-04 Erik en het klein insectenboek, distributeur UIP k V Foto Jaap Vrenegoor door Guido van Garderen Midden op de piste staat een iglo. Sterker nog, een iglobar! De piste is niet de meest handige plek. Verschrikte geluiden. Een snowboarder dreigt zich met enorme vaart in het ijs- huisje te boren, maar belandt er met een sprong bovenop, draait een half rondje en board relaxed verder. Mensen klappen. Ook de cameraman is tevreden. Het is de set van Snowfever, de nieuwe Nijenhuis De Levita speel film met hoofdrollen voor Daan Schuurmans, Egbert Jan Weeber (Eggie) en debuterend talent Hanna Verboom. Door Nijenhuis ook wel omschreven als een jonge Cameron Diaz. Dat lijkt Hanna Verboom op de sneeuwscooter. Foto Guido van Garderen. geen woord te veel. Het filosofie en economie studerende Elite model is niet alleen erg aardig, maar beschikt volgens de regisseur ook nog eens over een grote dosis natuurlijk acteertalent. Hoogspringen In deze romantische komedie gaan vier meiden op wintersport. Ze proberen alle vier snowboardleraar Ryan te ver sieren. Snowfever; een romantische komedie in de sneeuw. Dat klinkt als een gratis vakantie voor de acteurs, maar ze mogen alleen onder begelei ding van een leraar snowboarden. Dit tot groot ongenoegen van Eggie en Daan, die het liefst geen moment onbe nut laten om verder te oefenen. Beiden zijn vastbesloten om in de film zelf te boarden. Er is dan ook een onof ficiële competitie ontstaan wie de beste trucjes kan. Tijdens een foto- shoot op de piste kunnen de heren even hun kunsten laten zien. Acrobaat Eggie is zichtbaar blij met het resultaat: 'Wow! Heb ik echt zo hoog gespron gen?!' Gentleman- boarder Daan wil het resultaat het liefst direct door- Op de set in Solden. Foto Guido van Garderen. mailen.'Kunnen ze thuis zien dat ik het inmiddels echt kan.' Oosterburen Snowfever zal tevens bij onze Oosterburen in de bioscoop draaien. Als blikvangers zijn de Duitse VTVA-ster Collien Fernandez en het komische SAT1 duo Axel Stein en Sammy - Johnny - Challah ingeschakeld. De aan wezige Nederlanders kennen Axel niet, maar vallen Daan Schuurmans weinig subtiel lastig met opmerkingen zoals: 'Daantje! Hé, ik heb mijn ex aan de lijn en die gelooft niet dat je hier zit. Praat even tegen haar.' De Duitsers op wintersport laten Daan links laten lig gen en belagen Axel Stein. Hem wordt gevraagd om zijn handtekening op ver schillende lichaamsdelen van Duitse meisjes te zetten. Dat schept een band. Sfeer Tegen het einde van de eerste week gaat de crew zonder uitzondering ook buiten de opnamen samen eten. De introductiegesprekjes zijn voorbij en iedereen zit geintjes met elkaar uit te halen. Hanna Verboom laat enkele kaarttrucjes zien en al gauw is ieder een goochelaar in opleiding. Een rond je Schnaps volgt en Pim van Hoeve weet de sfeer in een spur-ofthe- moment speech passend te verwoor den: 'Als de film net zo goed wordt als de sfeer op de set, dan wordt Snowfever een groot succes!' Snowfever draait vanaf 25 november 2004 in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door A-film Distribution. Guido van Garderen is van Netwerk 6 produkties. Op castingonline.nl is er iedere dag een 'Set Fever' verslag te zien geproduceerd door Netwerk 6 produkties Maandag 22 maart zijn de opnamen gestart van Stille Nacht. De film wordt een psychologische thriller waarin vijf studentes achter een serieverkrachter aangaan die Utrecht onveilig maakt. De nieuwe film van regisseur Ineke Houtman is gebaseerd op een scenario van Frank Ketelaar die ware feiten gebruikte voor een zuiver fictief verhaal. De hoofdrollen in de film worden ver tolkt door de jonge actrices Caro Lenssen, Christel Oomen, Victoria Koblenko, Liesbeth Kamerling en Josefien Hendriks. Stille Nacht wordt geproduceerd door Waterland Film &TV en gecoproduceerd door de AVRO. De film beleeft zijn première tijdens het Nederlands Film Festival in september. Welke filmverhuurder de film gaat uit brengen is nog niet bekend. Costa/, de film die bewees dat jongeren de Nederlandse film helemaal niet saai en stoffig vinden, krijg een vervolg. Of liever gezegd een voorloper, want als het aan Johan Nijenhuis ligt vertelt Costa.' 82 het verhaal dat min of meer aan de eerste film vooraf gaat. Costa! 82 moet een musical worden met tien liedjes in de stijl van Grease. De film gaat over Tracy. Zij is de dochter van een zeer rijke projectontwikkelaar. Ze gaan samen naar Spanje omdat haar vader zijn oog heeft laten vallen op enkele panden die hij wil ombouwen tot feestpaleizen. In één van de panden zit een illegale discotheek. Die wordt gerund door Ronnie op wie Tracy ver liefd wordt. De opnamen van de film moeten in het najaar plaatsvinden zodat de film zijn première kan beleven in het voor jaar van 2005. Er is nog niet bekend welke maatschappij de film gaat uit brengen. 24 - HOLLAND FILM NIEUWS HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 20