Janieck en Suzanne de ideale Pluk en Aagje in productie Pluk van de Petteflet is het populairste kinderboek van Nederland. Het spreekt dus vanzelf dat Bos Bros. na Abeltje, Minoes en Ja zuster, nee zuster dit boek van Annie M.G. Schmidt verfilmt. Op 10 maart werd de cast bekend gemaakt. door Lucia Alleman In de studio's in Almere zijn de volle dige Petteflet en de Torteltuin nage bouwd. In deze fabelachtige entoura ge hielden filmdistributeur Warner Bros. en filmproducent Bos Bros. een persconferentie. Lang werd de span ning erin gehouden, want iedereen was razend benieuwd naar de acteurs die Pluk en Aagje spelen. Eindelijk werden Janieck (9) en Suzanne (10) gepresenteerd. Eerst nog een beetje beteuterd, verblind door flitsende De cast van Plak van de Petteflet klaar voor de start. 26 - HOLLAND FILM NIEUWS camera's, maar al snel poseerden ze professioneel op de rode kraanwagen van Pluk. De ideale Pluk Er werd lang gezocht naar de ideale Pluk. Regisseur Ben Sombogaart:'Dat komt door de tekeningen van Fiep Westendorp. Wij keken uit naar een jongen met zijn neus op zijn voor hoofd.'Janiecks neus zit op de juiste plek. Toch lijkt hij zo uit het boek te zijn weggelopen. Desgevraagd bevestigt hij dat de rode piekerige haardos zijn eigen haar is en dat het niet geverfd is. Suzanne werd ont dekt tijdens de audities voor de tele visieserie Ibbeltje. Zij lijkt als twee druppels water op Aagje, het doch tertje van de uiterst propere mevrouw Helderder. Van Janieck en Suzanne worden verder geen gege vens bekend gemaakt om hen te beschermen tegen al te veel publi- Wonderlijk De Petteflet wordt bewoond door allerlei wonderlijke figuren. Producent Burny Bos heeft daarvoor de meest wonderlijke acteurs verza meld. Arjan Ederveen speelt zowel de goedmoedige meneer Pen als de wereldvreemde Kluizelaar, Jack Wouterse is de kinderrijke vader Stamper en politica Erica Terpstra maakt haar filmdebuut als de burge meester. De dierlijke vrindjes van Pluk worden met poppen tot leven gebracht. De avonturen van Pluk en Aagje worden doorspekt met liedjes van Johan Hoogeboom en Arie van der Wulp. De film is bedoeld voor iedereen vanaf zes jaar. Op 17 novem ber gaat Pluk van de Petteflet in première in meer dan honderd bios copen.

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 21