teasers 30 Dtie Amici (10 juni) Regie: Spiro Scimone Francesco Sframeli. Cast: Francesco Sframeli, Spiro Scimone, Felice Andreasi, Sara Bertela. De simpele Nunzio werkt in een verffabriek terwijl zijn huisgenoot Pino de kost verdient als huurmoordenaar. Twee verschillende werelden onder één dak. Gay Slimmer Tour (24 juni) Regie: onder andere Thom Fitzgerald (The Event), Matteo Garrone (L'lmbalsamatore). Cast: onder andere Olympia Dukakis, Parker Posey. Cinemien presenteert een Gay Film Tour van vijf titels langs de grote steden, met: The Event, L'hnbalsamatore, Edge of Seventeen, Bulgarian Lovers en Le Fate Lgnoranti. COLUMBIA TRISTAR FILMS Punisher (10 juni). Regie: Jonathan Hensleigh. Cast:Thomas Jane, John Travolta. Wanneer zijn familie het slachtoffer wordt van geweld, besluit special agent Frank Castle het heft in eigen hand te nemen en de maatschappij te bevrijden van criminaliteit. Gebaseerd op de gelijknamige Marvel strip. FILMMUSEUM Distant Lights (22 april) Regie: Hans-Christian Schmid. Cast: Ivan Shvedoff, Sebastian Urzendowski, Devid Striesow. Distant Lights vertelt zes verhalen die zich afspelen rond de Poolse grensplaats Slubice en - aan de andere kant van de grens - Frankfurt an der Oder in Duitsland. De gebeurte nissen in de verschillende verhalen zijn met elkaar verbon den en lopen prachtig in elkaar over, doordat zij zich binnen hetzelfde tijdsbestek (48 uur) en op dezelfde plaats afspelen. Distant Lights heeft een semi-documentair karak ter en laat zien hoe het rijke Westen zich afsluit en mensen belemmert binnen zijn grenzen te gaan wonen. De film is echter niet alleen politiek getint: in elk verhaal wordt een verbeten strijd geleverd in de zoektocht naar geluk, liefde of een beter leven. - HOLLAND FILM NIEUWS Distant Lights was vorig jaar vertegenwoordigd op vele internationale filmfestivals en won onder meer de FIPRES- Cl-prijs van de Internationale Filmkritiek en de zilveren Deutscher Filmpreis 2003. Van Fanfare tot Spetters (13 mei tot en met 23 juni) Het filmprogramma Van Fanfare tot Spetters besteedt ruim een maand aandacht aan de Nederlandse film uit de periode 1958 tot 1980. Aanleiding is de verschijning van Hans Schoots' gelijknamige boek dat de veranderingen binnen de Nederlandse filmcultuur in deze periode tot onderwerp heeft. De films Fanfare (Bert Haanstra), Het Gangstermeisje (Frans Weisz) en Spetters (Paul Verhoeven) krijgen een prominente plaats in het programma. INDEPENDENT FILMS People I Know (13 mei) Regie: Daniel Algrant.Cast: Al Pacino, Kim Basinger enTéa Leoni. Eli Wurman (Al Pacino) is een aan lager wal geraakte mana ger, die voorheen de PR deed voor alle rich and famous. Hij heeft alles gezien en meegemaakt. Op zoek naar zijn vergane glorie biedt hij zijn hulp aan aan acteur Cary Launer (Ryan O'Neal), die bij een schandaal betrokken is met het omstreden sterretje Jilli (Téa Leoni). Wanneer hij Jilli moet begeleiden naar een geheim VIP- feest, doet Eli een schokkende ontdekking die zijn leven voor altijd ver andert. Hij raakt verstrikt in een web van intriges, drugs en politieke corruptie. Als hij denkt dat hij alles heeft meege maakt, blijkt maar eens te meer: het draait om wie je kent. Al Pacino in één van zijn mooiste en grootste rollen sinds The Godfather. Mindhunters (8 juli) Regie: Renny Harlin. Cast: LL Cool JJonny Lee Miller.Val Kilmer, Christian Slater. Op een afgelegen eiland houdt de FBI trainingsprogramma 's voor special unit agenten, die een opleiding volgen voor het opsporen van seriemoordenaars. Om de kwaliteiten van zijn zeven trainees optimaal te testen, dropt Inspecteur Jake Harris zijn groep op dit eiland. Geheel afgezonderd van de buitenwereld worden de agenten geconfronteerd met een fictieve seriemoordenaar die zij moeten opsporen aan de hand van aanwijzingen. Dan blijkt al snel dat het niet om fictie gaat, maar keiharde rea-

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 25