teasers 32 Op 13 mei gaat de film Het Surinaamse legioen, net voor het EK, in roulatie. Het Surinaamse legioen gaat over de moeizame aanpassing van Surinaamse profvoetballers op de Nederlandse velden en hun uiteindelijke doorbraak naar de top. Gewoonweg goed lijkt eind jaren vijftig niet goed genoeg voor Surinaamse profvoetballers in de Nederlandse eredivisie. Je moest namelijk als gekleurde voetballer niet alleen goed zijn, maar nog beter dan een goede Nederlandse voetballer, om de top te bereiken. Back to Gaya (8 juli) Regie:. Lenard Fritz Krawinkel. Stemmen: Michael Herbig, Vanessa Petruo, Sebastian Höffner. Op 8 juli is de release gepland van Back to Gaya, het supersnelle digitale animatieavontuur van de makers van A Bugs Life en Hercules over drie helden en drie slechteri ken die samen moeten werken in de echte wereld om hun fantasiewereld te kunnen redden. UNITED INTERNATIONAL PICTURES De komende periode brengt UIP weer een paar 'griezelig' goede films uit. Dit zijn de drie belangrijkste: Cat in the Hat/De Kat (29 april, met voorpremières vanaf zondagmiddag 25 april) Regie: Bo Welch. Cast originele versie: Mike Myers, Alec Baldwin, Kelly Preston, Spencer Breslin en Dakota Fanning (Taken). Nederlandse stemmen: Stan Limburg, Vivian van Huiden, Dieter Jansen, Hetty Heyting, Finn Poncin Leuke live-action film voor de kids van de makers van The Grincb en gebaseerd op het boek van Dr. Seuss. Conrad en Sally zijn alleen thuis met hun goudvis. Het regent buiten en ze vervelen zich. Dan loopt de Kat binnen en laat ze hun fantasiewereld zien. Het is een en al lol totdat dingen uit de hand lopen en de Kat moet maken dat hij weg komt, voordat moeder terugkomt. Dawn of the Dead (29 april) Regie: Zack Snyder. Cast: Ving Rhames (Mission Impossible), Mekhi Phifer (8 Mile), Sarah Polley (Go, eXistenZ). Remake van de bekende horrorklassieker. Een groepje overlevenden van een vreemde epidemie zoekt hun toe vlucht in een winkelcentrum aan de stadsrand.Terwijl de buitenwereld steeds helser wordt en zombies ver woede pogingen doen om het winkelcentrum binnen te dringen, vechten de overlevenden op g leven en dood tegen deze levende lijken, tegen elkaar en tegen hun eigen angst en achterdocht. Van Helsing (5 mei) Van de regisseur van de recente Mummy-films, Stephen Sommers. Cast: Hugh Jackman (X-men), Kate Beckinsale (Pearl Harbor), Richard Roxburgh (Moulin Rouge), David Wenham,Will Kemp. De eerste van de 'zomer blockbusters' die dit jaar uitko men. De legendarische Dr. Van Helsing maakt jacht op Dracula, het Monster van Frankenstein en de Weerwolf. Hij reist naar Transilvanië waar hij wordt bijgestaan in zijn jacht door Anna Valerious, wiens familie al generaties lang lijdt onder de vloek van Dracula. WARNER BROS. Troy (13 mei) De Spartanen komen een broodje Gyros eten inTroje. Harry Potter en de gevangene van Azkaban (3 juni) De spannendste Potter verfilming tot nu toe. Catwoman (29 juli) Een katje om vooral zonder handschoenen aan te pakken. Ik had graag willen vertellen dat het hoogtepunt van mijn vakantie op Cura^ao, mijn bezoek aan bioscoop The Movies is geweest. Hoewel dit multiplexje menig provin ciezaaltje qua inrichting en opzet naar de kroon steekt, moet ik toch zeggen dat het echte hoogtepunt plaatsvond in het Seaqarium. Daar was ik aanwezig bij een 3D dia voorstelling in het gezelschap van vijftien geestelijk gehan dicapten die bij iedere afbeelding van een opgewonden zeekomkommer luidkeels hun instemming betuigden. Nee, zo leuk kan Spy Kids 3D niet geweest zijn. Een week Curacao betekent heel veel Papiamento, Engels en dollars (dat pittoreske Nederlands houden ze er alleen in voor de toeristen). De televisie biedt slechts HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 27