spotlight 34 Veertig jaar werkte Hans van den Berg in het filmbedrijf, waar van 33 jaar als de man van de financiën bij Warner Bros. Tijd voor de VUT. 31 maart nam hij afscheid. Of toch niet helemaal? Je hebt altijd in het filmbedrijf gewerkt? 'Ik ben op mijn vijftiende begonnen met werken. Ik zat bij een accoun tantskantoor toen ik een advertentie zag van de Maatschappij voor de Exploitatie van het City Theater. Daar heb ik zeven jaar gewerkt. Voor Warner was het 33 jaar. Eerst als boekhouder. Sinds 1979 alsfinancial controller? Hoe kijk je er op terug? 'Het was toch een hele lange tijd. Een tijd waarin ik heb geprobeerd het gezicht te bepalen van de hele finan ciële afwikkeling van een bedrijf. Net zoals vele anderen had ik een soort haat-liefde-verhouding met mijn werk. Toch is dat de basis waardoor je het lang kunt volhouden.' Wat is de meest ingrijpende ver andering geweest? 'De grootste verandering was toen we voorzichtig begonnen met één com puter. Dat werd langzaam uitgebreid. Toen werd het leven opeens veel leu ker. Ja, of je nou een paar honderd borderellen handmatig moet verwer ken of dat het automatisch gaat. Kijk wat we nu allemaal kunnen.' Is er nooit een ander filmbedrijf geweest dat jou heeft gevraagd daar te komen werken? 'Nee, maar ik heb het ook nooit aan gegeven. Ik heb wel ooit een hele HOLLAND FILM NIEUWS avond met Robbert (Wijsmuller van Concorde Film, red.) om de tafel geze ten. Ik heb ook wel een aantal keren geprobeerd uit het filmbedrijf te komen. Daar is weer die haat-liefde verhouding. Op een gegeven moment ben ik daar mee opgehouden. De laat ste vijfentwintig jaar heb ik toch een vrij mooie positie kunnen bekleden. Warner is altijd een goede werkgever geweest.' Je bent ook actief geweest op andere gebieden in de filmsector. 'Ik zit vanaf 1994 in het bestuur van het Bedrijfspensioenfonds voor de Film. Ik vind het leuk en belangrijk werk. Het is vooral ook noodzakelijk dat er een goed pensioenfonds is voor de filmsector. Stop je daar nu ook mee? 'Nee, ik blijf het voorlopig doen. Er gebeurt veel op dat gebied. Het is zo jammer dat mensen pas na hun veertigste gaan denken of ze later wel genoeg hebben. Ik zou bijna reclame maken voor onze website www.filmpensioen.nl.' Is deze carrière wat je wilde, of had je net zo goed iets heel anders kunnen doen? 'Ik had goede cijfers voor boekhou den. Dan kom je vanzelf op een kan toor terecht, maar ik ben altijd een groot liefhebber geweest van film. Ik speelde wel met cijfers en ik trok er bepaalde conclusies uit, maar voor mij was de film het belangrijkste. Ik heb altijd een voorkeur gehad voor de Nouvelle Vague films en veel Italiaanse films. Van Fellinni, Visconti tot Rossellini. Films met een diepere betekenis. Maar ik ben ook iemand die van het showelement houdt. Dat zou ik eerlijk gezegd niet achter je gezocht hebben. 'Als ik het gedurfd zou hebben, zou ik bij het circus zijn gaan werken en had ik daar nu afscheid genomen. Ik ben echt een circusfanaat. En ook een groot liefhebber van musicals. Het ontsnappen aan de werkelijkheid. Mensen zijn te intensief met hun werk bezig en te weinig met leuke dingen in het leven.' Oe jaargang nummer 57 - april 20\ Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Frank de Neeve Marije Sietsma Guido van Garderen Beeldredactie Conny Huijsdens Advertenties Riet Zegers Redactiecommissie In revisie Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 e-mail: lifn@worldonline.nl Vormgeving René Gleusteen Schelpenhoek 156 1112 DM DIEMEN Telefoon: 06-54315736 Fax 020-4166375 Email: rgvorm@euronet.nl Drukwerk Young Media Group B.V Noorderdwarsvaart 215 9201 KK DRACHTEN Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van controlled circuiation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewerkers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB) en de Associatie van Nederlandse Filmtheaters (ANF). Overige geïnteresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de eindredacteur. Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bijdrage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofdsponsor) Nationale Bioscoopbon Action Sign Cine Seat CTS Cinetoon Service Huizenga Group Jean Mineur Mediavision B.V. Jimmy's Product Popcorn Movietech NICAM Paradiso Entertainment Nederland B.V. Screenvision Nederland B.V'. Stichting Bio-Kinderrevalidatie Stichting BRON Slichting Filmiransport/Tilmcenirale Nieuwegein B.V. Ticket International Software Trading TixWay United International Pictures B.V. Warner Bros. (Holland) B.V. Young Media (jroup B.V.

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 29