7 O leader inhoud Nationaal Filminstituut Heeft u de maart-editie gelezen van de Filmkrant? Daarin stond een heel aardig artikel over de wens van de Raad voor Cultuur om in de toekomst te komen tot de oprichting van een Nationaal Filminstituut. Ik baseer me hier alleen op dat artikel en ben niet in het advies van de Raad zelf gedo ken, maar ik constateer dat de Raad vooral een advies wil vormgeven dat te maken heeft met de productiekant van de filmsector. Volgens mij kun je dat helemaal niet los zien van distribu tie en exploitatie, maar dat terzijde. In het artikel wordt gesteld dat rede nen voor een instituut onder meer zijn 'het tegengaan van versnippering, meer samenwerking en meer centrale regie. Het zou bovendien een einde moeten maken aan de gebrekkige zichtbaarheid van de filmwereld voor de kunstensector zelf, het publiek en het buitenland.' Even verderop staat: 'Ook educatie, promotie en branche onderzoek zouden tot het takenpak ket moeten behoren, gekoppeld aan "een duidelijke publieksfunctie."' Ligt het nou aan mij of is het echt merkwaardig dat de roep om een Nationaal Filminstituut klank krijgt, nog geen half jaar nadat hét instituut waar al die dingen onder een dak te vinden waren, werd uitgekleed en in de archiefkast werd gezet? Hoe men ook denkt en dacht over de NFC, het was naar mijn bescheiden mening in ieder geval een club die een hele zinvolle bijdrage had kunnen leveren aan de discussie over een Nationaal Filminstituut. Woensdag 28 april vindt in het Amsterdamse Ketelhuis het zogeheten Voorjaarsoverleg plaats. Dan wordt er ook gedebatteerd over het Nationale Filminstituut. Ik ben benieuwd welke prominenten er allemaal aanwezig zullen zijn. Jeroen Huijsdens Eindredacteur ÏTALE KICKSTART DocuZone, het digitale documentaireoffensief van het Filmfonds, wil zowel op nationaal, internationaal, als op technologisch vlak uit breiden. Om de film wereld warm te maken, werden er enkele tests en discus sies georganiseerd in Het Ketelhuis. Holland Film Nieuws was erbij. Barco's DP30, twee weken in Het Ketelhuis. FILMTRANSPORT Sinds kort organiseert de Filmcentrale rondleidingen en presentaties, om betrokkenen beter bekend te maken met het filmtransport. Holland Film Nieuws kreeg een rondleiding van directeur Onno Fenstra. Een topdag in Nieuwegein. Foto Frank de Neeve. 6, 2 - HOLLAND FILM NII

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 2