Van plannen tot realisatie op locatie Dat regeren inderdaad met vooruitzien te maken heeft, bewijzen exploitanten die de huidige teruggang in het bioscoopbezoek niet aangrijpen om de maquettes en bouwtekeningen in de prullenbak te gooien. Een overzicht van enkele initiatieven. Door Esther Boersma Tilburg Het nieuwe Pieter Vreedeplein in Tilburg krijgt een bioscoop met 1.800 stoelen in zeven zalen en eenfamily entertainment center. Het complex gaat geëxploiteerd worden door Minerva. De bioscoop maakt onder deel uit van een nieuw stuk centrum in de binnenstad van Tilburg. Er komen woningen, winkels en moge lijkheden voor ontspanning en uit gaan. Ook komt er onder het nieuwe winkelcentrum een grote parkeerga rage en een fietsenstalling. De groot ste zaal in de nieuwe bioscoop zal 530 stoelen herbergen. Iedere zaal beschikt over wand tot wand projec tie. 'Wij gaan kwaliteit bieden op een fantastische locatie', aldus Ron Sterk van Minerva. Hij hoopt in de kerstpe riode van 2006 het publiek binnen te kunnen laten. BioBest BioBest zoekt al sinds 1995 naar mogelijkheden om uit te breiden, maar wacht op medewerking van de gemeente. 'Er zijn al diverse plaatsen aangegeven waar de bioscoop zou moeten komen, maar de gemeente Best komt daar elke keer van terug. Het kan nog wel enige tijd duren voordat de nieuwe bioscoop wordt opgeleverd', volgens eigenaar R.Verhoedt. Hij wil een nieuwe accommodatie neerzetten met twee of drie zalen. De grootste zaal moet 300 stoelen krijgen, de kleinere zalen zo'n 70 stoelen. Het hoofddoel blijft de filmvertoning, maar de toekomsti ge grootste zaal moet omgeven wor den door andere activiteiten zoals een theater, een casino, een bar en een restaurant. 'Deze activiteiten moeten de zaalverhuur versterken. Men kan bijvoorbeeld ook denken aan bedrijfs presentaties', zegt Verhoedt. Hilversum De mogelijkheid bestaat dat er een multiplex op het Mediapark in Hilversum komt. De eigenaar van het mediapark, TCN Property Projects, bevestigt dat er overleg is met de gemeente. Volgens woordvoerder Niels Kranenborg zal de bioscoop een grote publiekstrekker worden en goed passen in het plaatje van het Mediapark. 'Het park wordt al veel bezocht door publiek dat de diverse televisie-uitzendingen bijwoont. Ik denk dat het Mediapark een echt dagje uit kan worden in de toekomst'. Horecaondernemers in het centrum van Hilversum zijn ongerust over de mogelijke komst van een bioscoop. Er zijn enquêtes gehouden onder bezoekers van de bioscopen City en Euro naar de eventuele gevolgen. Maar volgens Kranenborg hoeft de horeca zich geen zorgen te maken. 'De Hilversumse horeca zal baat hebben bij de komst van een bios coop op het Mediapark'. Het staat nog open wie de bioscoop zou moeten gaan exploiteren. Maquette van Minerva bioscoop in Tilburg. HOLLAND FILM NIEUWS - 21

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 21