Grootse productie eindelijk echt van start Nederlandse films in aantocht DoodEind: Nederlandse horror Wild Romance: Herman en Koos Nachtrit: Amsterdamse oorlog Achter de schermen bij Kruistocht in spijkerbroek in productie 20 'We zoeken een lijk', roept een regieassistente. Tien kinderen springen op. Kinderen die zojuist nog demonstratief gapend en lamlendig op de grond lagen... Iedereen wil lijk spelen. Dan heb je eindelijk iets te doen én is de kans groter dat je daadwerkelijk het grote, witte doek haalt. 21 10-11-05 07-12-05 22-12-05 22-12-05 22-12-05 16-02-06 09-03-06 06-04-06 20-04-06 23-06-06 28-09-06 Diep, distributeur 1 more film De griezelbus, distributeur Warner Bros. Plop en het vioolavontuur, distributeur Independent Films Valse wals, distributeur 1 more film Wereld van de stilstand, distributeur 1 more film Ik omhels je met 1000 armen, distributeur A-film Distribution Het woeden der gehe le wereld, distributeur UIP Sportman van de eeuw, distributeur UIP Langer licht, distributeur 1 more film Het zwijgen, distributeur 1 more film Ober, distributeur 1 more film DoodEind, distributeur Independent Films distributeur Warner Bros. Foto Victor Arnold. HOLLAND FILM NIEUWS Door Marije Sietsma De tienjarige Hugo is de gelukkige. Hij mag in het komende shot een lijk spelen. Tenminste, dat is de bedoe ling. Maar helaas, hij staat zo enthou siast te springen en te roepen na zijn uitverkiezing, dat de beurt toch aan hem voorbij gaat. Hij is te druk; een springend lijk, dat overtuigt natuurlijk niet. Beteuterd kijkt Hugo hoe een ander zijn plekje op de dodenwagen inneemt. Iemand die wel rustig blijft bij de boodschap dat hij lijk mag zijn.. Een mooi boek In een kleine plaats in Luxembtirg, op een mooie helling vol appelbo men, wordt gefilmd voor Kruistocht Regisseur Ben Sombogaart geeft aanwijzingen op de set. in spijkerbroek van Ben Sombogaart. De regisseur die eerder de verfilmingen van bekende boeken als Het zakmes (1992), Abeltje (1998), De tweeling (2002) en Pluk van de Petteflet (2004) op zich nam. En nu dus de kinderklassieker Kruistocht in spijker broek van Thea Beekman. De producent van Kruistocht in spijkerbroek is Kees Kasander. Eerder werkten Kasander en Sombogaart samen aan de verfilming van Annie M.G. Schmidts Abeltje. Het was in die periode dat de basis werd gelegd voor deze productie. 'Ben zei dat Kruistocht in spijkerbroek zo'n mooi boek zou zijn om te verfilmen. Ik kende het nog niet. Toen ik het later las, heb ik direct de uitgever opgebeld om te vragen of een verfilming mogelijk zou zijn.' Grootse aanpak Dat het uiteindelijk toch nog zo lang geduurd heeft, komt onder andere, natuurlijk, door de financiering. Dat een productie als deze groots aangepakt moet worden en dus veel geld kost, was vanaf het begin al duidelijk. Maar waar je dat geld vervolgens van daan haalt is een tweede. Uiteindelijk haalde Kasander negentig procent van het budget (zo'n elf miljoen euro) uit het buitenland. Sombogaart: 'Een aantal jaar geleden was het bijna ondenkbaar een kruistocht van enkele honderden kinderen in beeld te brengen.' Niet alleen is het nauwelijks te doen om zoveel kinderen bij elkaar te krijgen, het goed regisseren van zo'n aantal is hele maal een ramp. 'Tegenwoordig is het gelukkig tech nisch haalbaar om dit soort shots digitaal toe te voegen. Zonder de kijker het idee te geven dat het nep is.' Kruistocht in spijkerbroek draait vanaf eind 2006 in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door Inspire Pictures. In augustus hebben de opnamen plaatsgevonden van DoodEind. De film gaat over een groep oude school vrienden die, op weg naar hun vakantieverblijf, stran den in een bos. Ze komen terecht in een oude villa met achter dezelfde deur elke keer een andere kamer. De hoofdrollen worden gespeeld door onder meer Victoria Koblenko, Anniek Pheifer, Terence Schreurs, Everon Jackson Hooi, Aram van de Rest, Mads Wittermans, Micha Hulshof en Alwien Tulner. Erwin van den Eshof is verantwoordelijk voor zowel het scenario als de regie. DoodEind is een productie van Icuri Productions in samenwerking met Steven de Jong Producties, Bridge Entertainment en Montecatini Management. Independent Films brengt de film begin 2006 uit in de bioscoop. Regisseur Jean van de Velde is in de week van 24 okto ber begonnen met de opnamen van Wild Romance, de film over Herman Brood. De film gaat over de eerste vijf jaar van de carrière van de rock 'n roll junkie. Het ver haal richt zich op de bijzondere vriendschap tussen Brood en de jonge Koos van Dijk. Samen vertrekken ze ook naar Amerika om daar hun geluk te beproeven. De hoofdrollen in Wild Romance worden gespeeld door Daniël Boissevain (Herman Brood) en Marcel Hensema (Koos). De film wordt geproduceerd door M4ALL en mede gefinancierd door RTL Nederland. Independent Films brengt de film begin november 2006 uit in de bioscoop. Eind september zijn de draaidagen gestart van Nachtrit, een thriller over de taxioorlog die Amsterdam enkele jaren geleden in de ban hield. Frank Lammers speelt de hoofdrol in de film van regisseur Dana Nechushtan. Andere rollen zijn weggelegd voor Fedja van Huêt. Peggy Jane de Schepper, Henk Poort, Hans Kesting, Mohammed Chaara, Jeroen Willems en Marcel Musters. Lammers is een taxichauffeur, die na veel gezeur een felbegeerde taxivergunning weet los te peuteren bij zijn werkgever. Als de nieuwe Taxiwet wordt ingevoerd, blijkt zijn dure vergunning niets waard te zijn en blijft hij zitten met een torenhoge schuld. A-film brengt Nachtrit in 2006 uit. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 19