Gotcha! tot ie in techniek Het illegaal schieten van foto's of het maken van films terwijl dat niet is toegestaan, is binnenkort wellicht verleden tijd dankzij een uitvinding van onderzoekers aan de Georgia Institute of Technology in de V.S. Men heeft namelijk een apparaat in elkaar gezet dat fotografen en filmers flink dwars kan zitten, zo berichtte De Telegraaf 20 september op haar website. jean mineur mediavision De uitvinding werkt als volgt. Als er een foto- of filmcamera wordt gesig naleerd, zorgt het apparaat ervoor dat er een lichtbundel op de lens wordt gericht. Dat maakt het onmoge lijk om nog langer een of meerdere opnamen te maken. Het apparaat, dat werd ontwikkeld om te voorkomen dat er tijdens belangrijke presentaties in het geheim foto's worden gemaakt, brengt ook andere toepassingen binnen handbereik. Zo kan het ook worden gebruikt om mensen die in bioscopen proberen opnamen te maken, te slim af te zijn. De vraag is hoe het publiek zal reageren als er opeens een andere lichtbundel dan die van de filmprojectie door de zaal heen vliegt. De uitvinders gaan in ieder geval nog verder met het ontwikkelen van het apparaat. In zijn huidige vorm kan het alleen binnen worden gebruikt. Bovendien moet de fotograaf of filmer zich binnen tien meter van het apparaat bevinden. Of het apparaat de filmindustrie echt zal helpen om filmdiefstal te bestrijden, is nog maar de vraag. Uit diverse gegevens blijkt dat het overgrote deel van de films die illegaal worden verspreid niet in bioscopen worden opgenomen, maar elders vandaan komen. Naast doekre n wij m hun merken tot leven andere mogeli, te laten komen. Interesse? Bel ons voor een presentatie. Bioscoop: Medium voor Merken met Ambitie 020 5022388 www.jeanmineurmediavision.nl 22 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 20