Geen gelijk hebben en geen gelijk krijgen feature 2 Weinig vuurwerk tijdens discussiemiddag over filmdiefstal Het leek een mooi recept voor een middagje vuurwerk: vier vertegenwoordigers uit de filmindustrie gingen tijdens het Nederlands Film Festival in discussie met vier studenten die veel up- en downloaden. Ondanks enkele pieken leverde de middag niet het gepeperde gesprek op waar de toehoorders op hoopten. Daarvoor hadden de studenten waarschijnlijk te veel het idee dat ze zich echt in het hol van de leeuw bevon den. Zinvol was het in ieder geval wel, want voor de eerste keer werd de 'piraat' betrokken bij de discussie over film diefstal. 23 Door Jeroen Huijsdens 'Waarom zou ik de deur nog uitgaan? Thuis kun je de bioscoop tegen woordig redelijk nabootsen.' 'Het is gewoon heel gemakkelijk om via het internet aan films te komen.' 'De pakkans is erg klein en BREIN geeft alleen een waarschuwing.' 'Ik heb het geld niet om vaak naar de film te gaan, want de bioscoop is duur.' Dat waren in het kort cle argumenten om films te downloaden van de vier stu denten van de Hogeschool Utrecht. Zij waren bereid uit de anonimiteit te kruipen en de discussie aan te gaan met vier vertegenwoordigers uit cie industrie. Hajo Binsbergen (Pathé), Wilco Wolfers (Warner Bros.), Michiel de Rooij (Bos Bros.) en Martijn Beenen (Free Record Shop) hadden plaatsgenomen op het podi um. De studenten bleven min of meer verscholen tussen de overige toehoorders zitten, net als Tim Kuik (Stichting BREIN) en Wouter Rutten (NVPI). Gedurende de gehele discus sie hoefde het panel eigenlijk weinig te doen om de discussie in hun De panelleden lieten slechts af en toe hun tanden zien. Foto ANP voordeel te beslechten. Van meet af aan heerste het gevoel dat de stu denten het gelijk niet aan hun kant hadden en dat ook zeker niet zou den krijgen. Het panel veerde slechts af en toe op om de tanden even te laten zien. Wilco Wolfers vroeg de studenten verwijtend of ze het soms ook gewoon vinden om spijkerbroe ken en schilderijen te stelen. Binsbergen was duidelijk geïrriteerd over de houding van de studenten en de wending die de discussie hal verwege leek te nemen: 'Ik vind het raar dat je je iets oneigenlijk toe eigent omdat de prijs je niet bevalt! HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 21