teasers 32 1 MORE FILM Diep (10 november) Regie: Simone Dusseldorp. Cast: Melody Klaver, Monic Hendrickx. Over de veertienjarige Heleen die met pijn en moeite de oversteek van kindertijd naar volwassenheid maakt. Himmelfilm (17 november) Regie: Jiska Rickels. Hoe zag de hemel eruit toen we nog jong waren? Na de prachtige film Untertage is er nu Himmelfilm. Somersault (17 november) Regie: Cate Shortland. Cast: Abie Cornish, Sam Worthington. Somersault is het verhaal over de zestienjarige Heidi die na een ruzie van huis wegloopt. Een verhaal over vol wassen worden, de betekenis van liefde, familie en vriendschap. Strïngs (17 november) Regie: Anders R0nnow-Klarlund. Strings vertelt het verhaal van de jonge prins Hal Tara, die de dood van zijn vader wil wreken. Die zoektocht naar de waarheid leidt hem naar de liefde van zijn leven. Tickets (24 november) Regie: Olmni, Kiarostami, Loach. Cast: Valeria Bruni Tedeschi, Carlo Delle Piane. Tickets is een film over onverwachte ontmoetingen, over zij die bevoorrecht zijn en zij die niets hebben en ook over de waarde van...een treinticket. Murderball (8 december) Regie: Henry Alex Rubin, Dana Adam Shapiro. Murderball: winnaar van de publieksprijs van het Sundance Film Festival 2005! The Syrian Bride (8 december) Regie: Eran Riklis. Cast: Hiam Abbass, Makram Khoury. Een verhaal over families en volkeren die worden gescheiden door fysieke, mentale en psychologische grenzen. Haivl(15 december) Regie: Kim Ki-Duk. Cast: Seo Min-jeong, Jeon Seong- hwang. Op een klein eiland wordt een 60-jarige man verliefd op een zestienjarig meisje. Hij wil haar op haar zeventiende verjaardag ten huwelijk vragen. Taste ofTea (15 december) Regie: Katsuhito Ishii. Cast: Tadanobu Asano, Maya Banno. Openingsfilm, Director's Fortnight, Cannes 2005. Valse wals (22 december) Regie: Mark de Cloe. Cast: Ria Marks, Titus Tiel Groenestege. In Valse wals raast het liefdesleven van een man en een vrouw voorbij. Gebaseerd op Het bankstel van Orkater. Wereld van stilstand (22 december) Regie: Elbert van Strien. Cast: Fedja van Huêt, Ellen de Man Lapidoth, Daan Schuurmans. Journalist van een lokale krant beseft dat zijn leven tot stilstand is gekomen. 20TH CENTURY FOX FILMS In her Shoes (1 december) Regie: Curtis Hanson. Cast: Cameron Diaz, Toni Collette, Shirley MacLaine. The Family Stone (21 december) Regie: Thomas Bezucha. Cast: Aaron Eckhart, Diane Keaton, Sarah Jessica Parker. A FILM DISTRIBUTION Oliver Twist (27 oktober) Regie: Roman Polanski. Cast: Ben Kingsley, Barney Clark. Polanski's verfilming van het klassieke Dickens verhaal, waarin wees Oliver zich aansluit bij een bende jonge tasjesdieven. L'enfant (3 november) Regie: Luc en Jean-Pierre Dardenne. Cast: Jeremie Renier, Déborah Francois. Gouden Palm-winnaar over de jonge Sonia, die zich na haar bevalling afvraagt of kruimeldief Bruno ooit een goede vader kan worden voor hun zoon. The Constant Gardener (17 november) Regie: Fernando Meirelles. Cast: Ralph Fiennes, Rachel Weisz. Verfilming van John Ie Carré's bestseller. Justin gaat, na de moord op zijn vrouw, activiste Tessa, in Kenia verbe ten op zoek naar de moordenaar. The Constant Gardener, A-film Distribution HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 30