Broken Flowers (25 november) Regie: Jim Jarmusch. Cast: Bill Murray, Sharon Stone, Jessica Lange. Als Don een anonieme brief krijgt van een vlam uit zijn verleden, besluit hij naar haar op zoek te gaan. En naar zijn in de brief genoemde negentienjarige zoon. Grizzly Man (1 december) Regie: Werner Herzog. Cast: Timoty Treadwell, Amie Huguenard. Documentaire over grizzlybeer activisten Timoty Treadwell en Amie Huguenard. Merry Christmas (8 december) Regie: Christian Carion. Cast: Diane Kruger, Benno Furmann. Tijdens de kerstnacht van 1914 schudden Duitse, Franse en Britse soldaten elkaar de hand en laten voor één nacht hun geweer liggen. Mrs. Henderson presents (15 december) Regie: Stephen Frears. Cast: Judi Dench, Bob Hoskins. Londen, eind jaren '30: Laura Henderson koopt een oud theater en begint daar shows, waarvan de naakt-revues het populairst zijn. De Pelikaanman (15 december) Regie: Liisa Helminen. Cast: Kari Ketonen, Roni Haarakangas. Familiefilm over de avonturen van een pelikaan en een tienjarig jongetje. BUENA VISTA INTERNATIONAL FUghtplan (10 november) Regie: Robert Schwentke. Cast: Jodie Foster, Peter Sarsgaard, Sean Bean. Chicken Little (16 november) Regie: Mark Dindal. Stemmen: Zach Braff, Joan Cusack, Gary Marshall. The Chronicles of Narnia: the Lion, the Witch and the Wardrobe (21 december) Regie: Andrew Adamson. Cast en stemmen: Tilda Swinton. Liam Neeson, Rupert Everett. CINEMIEN La Nina Santa (27 oktober) Regie: Lucrecia Martel. Cast: Mercedes Moran, Carlos Belloso, Maria Alché. Krachtig portret over de opbloeiende seksualiteit en het religieuze fanatisme van twee hartsvriendinnen, de twee tieners Amalia en Josefina in La Ciénage in Argentinië. Waitingfor the Clouds (10 november) Regie: Yesim Ustaoglu. Cast: Rüchan Caliskur, Ridvan Yagci, Ismail Baysan. Turkije in de roerige jaren 70. Na de dood van haar zus voelt Ayshe zich verloren en alleen. Om haar verleden te verwerken reist ze af naar Griekenland om haar lang ver loren broer op te zoeken. Le Temps qui reste (24 november) Regie: Francois Ozon. Cast: Melvil Poupaud, Jeanne Moreau, Valeria Bruni -Tedeschi. De dertigjarige Romain lijkt alles voor elkaar te hebben, totdat hij te horen krijgt dat hij niet meer lang te leven heeft... Shadows of time (15 december) Regie: Florian Gallenberger. Cast: Tannishtha Chatterjee, Prashant Narayanan, Tillotama Shome. Tragisch liefdesverhaal van Masha en Ravi, die elkaar als kind ontmoeten in een tapijtfabriek in Calcutta. Het lot lijkt hun liefde tegen te werken, maar ze kunnen elkaar niet vergeten. FILMMUSEUM LTntrus (en Claire Denis retrospectief) (27 oktober) Regie: Claire Denis. Cast: Michèl Subor, Béatrice Dalle. Sinds het veelvuldig geprezen Beau travail (1999) geldt Claire Denis als een van de interessantste regisseurs van de hedendaagse Franse cinema. Haar oeuvre is wars van conventies en kenmerkt zich door een voorkeur voor intuïtief, beeldend vertellen. Met de uitbreng van L'intrus (2004) en een retrospectief van haar films vestigt het Filmmuseum de aandacht op de in Nederland weinig bekende Franse filmauteur, die het vak leerde als regie assistent van Wim Wenders en Jim Jarmusch. L'intrus, Filmmuseum In L'intrus (De indringer) leeft Louis Trebor, een oudere, bemiddelde man met een schimmig verleden, met zijn twee honden teruggetrokken in zijn huis in het Frans- Zwitserse grensgebied. Trebor is hartpatiënt en op zoek naar een jong hart. Hij reist naar het Verre Oosten voor een illegale transplantatie. Langzaam wordt hem duidelijk HOLLAND FILM NIEUWS - 33

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 31