I spotlight Op een regenachtige avond zit ten we in het kantoor van Fred Luining, helemaal bovenin de bioscoop Camera in Groningen. We horen de bul derende geluiden van een film die in de zaal wordt gedraaid, terwijl we praten over het ver leden, heden en de toekomst. Fred neemt binnenkort, na 40 jaar trouwe dienst in het bios coopbedrijf, afscheid. Hoe voelt het om na al die jaren afscheid te nemen? 'Daar heb ik dubbele gevoelens bij. Je neemt afscheid van het ene, maar er komt ook veel voor in de plaats. Natuurlijk heb ik wel even getwijfeld, maar ik moest nu besluiten of ik gebruik wilde maken van de VUT-regeling van het bioscoopbedrijf en heb de knoop doorgehakt. Ik heb veel hobby's waar ik nu meer tijd aan kan besteden. Vervelen zal ik me zeker niet.' Klopt het dat u in 1965 begon als operateur? 'Mijn broer werkte voor mij in deze bioscoop als operateur. Ik was door hem al besmet met de liefde voor films. Op een dag zag ik een advertentie in de krant, ik reageerde hierop en werd leer- ling-operateur.' Wanneer bent u bedrijfsleider geworden? 'Zo'n tien jaar later ben ik begon nen als bedrijfleider. Toch kan ik zeggen dat ik na al die jaren nog steeds een zwak heb voor de cabine.' Honderden films moet u gezien hebben, wat is uw favo riete film? 'Dat zijn er veel, maar ik denk nu aan West Side Story. Zowel inhou delijk als qua techniek (70 mm) is die erg goed.' Welke film viel achteraf tegen? 'HELP van The Beatles. Destijds vond ik die erg leuk. Het was de film die vertoond werd, toen ik in de bioscoop begon te werken. Ik heb hem veel later weer terugge zien, toen ging de magie er wel een beetje af. Eigenlijk was het best een knullige film en stonden The Beatles er behoorlijk knullig bij. Toentertijd keek je daar schijnbaar anders tegenaan.' Hoe ziet u de toekomst van de bioscopen? 'We staan aan de vooravond van het digitale tijdperk, waarbij het geluid reeds is gedigitaliseerd. Natuurlijk hebben ze het nu even moeilijk met de komst van de zogenaamde thuisbioscopen en het downloaden. Maar de bios copen hebben de komst van de videorecorder ook overleefd. Het concept is en blijft hetzelfde: een grote donkere zaal met een wit doek en rijen met stoelen.' Rectificatie In Holland Film Nieuws nummer 65 stond op pagina 26 abusievelijk de naam van Mare Marcusse vermeld onder de foto met Ad van Eekelen. Dit moest zijn Jeroen van de Ham. Ie jaargang nummer 66 - oktober 2005 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Frank de Neeve Frank Smit Marije Sietsma Marije Kruis Dr. J. Ph. Wolff Beeldredactie Conny Huijsdens Advertenties Riet Zegers Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 E-mail: hfn@worldonline.nl Vormgeving Young Creations Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Contactpersoon: Egbert Spinder Telefoon: 0512 - 54 13 31 Fax: 0512 - 54 29 30 Easy Transfer: 0512 54 25 79 (gelieve te bellen voor verzending) E-mail: egbert@youngcreations.nl Drukwerk Young Media Group Netherlands B.V. Postbus 52 1000 AB AMSTERDAM Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van con~ trolïed circulation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewerkers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Overige geïn teresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Dit kost 30,- (exclusief BTW7) per jaargang. Abonnementen zijn aan te vragen via 020-6793843. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de uit gever. Aan artikelen en/oi uitspraken kunnen geen rechten Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bijdrage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Filr Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging va (hoofdsponsor) Nationale Bioscoopbon Action Sign Alcons Audio CineFox Cinema Service Compeso GmbH Digital Genius Digital Media Solutions Huizenga Group Inspire Pictures lean Mineur Medi ivision B V ng van Bioscoopexploitanten 38 - HOLLAND FILM NIEUWS NICAM Paradiso Entertainment Nederland Screenvision Nederland B.V. Stichting Bio-Kinderrevaüdatie Stichting BREIN Stichting Filmtransport/FÜmcentrale Nieuwegein B.V. ticket.international Software Trading TixWay United International Pictures B.V. Warner Bros. (Holland) B.V.

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 36