Meer verstand van films Pathé De Kuip in Rotterdam Bioscooptest 2005 van Vara's Kassa! theater paspoort in the picture CineMec gekozen tot beste bioscoop van 2005 CineMec ce n'est pas moi, vindt Gerben Kuipers. Daarom sprak Holland Film Nieuws met Maaike de Jongh en Robert- Jan de Goede. Aanleiding was de verkiezing tot beste bioscoop van Nederland. Hoe fiksen ze dat bij CineMec? Naam bioscoop: Pathé De Kuip Stad: Rotterdam-Zuid Zalen: 14 Stoelen: 2.750 Exploitant: Pathé Theater Manager: Rafe Aarents Aantal medewerkers: 100 Aantal bezoekers per jaar: 1,2 miljoen (in 2005) Open sinds: oktober 2002 Projector: Cinemeccanica Victoria 8 Formaat grootste doek: zaal 9, zestien meter breed en acht meter hoog Concessions: Heineken, Coca-Cola, Ben Jerry's, Masterfoods, Lays, Jimmy's, Spadel Bioscoopreclame: Jean Mineur Mediavision Bioscoop is onderscheidend door:'serieus nemen van de bezoe ker, pand strak en verzorgd houden, zeer veel evenementen rondom films, gratis parkeren, multiplex maar toch warme uitstraling, zeer ruime stoelen, hygiënisch en gastvrij Website: www.pathe.nl Reden voor theater paspoort: Ook in 2005 was Pathé de Kuip in Rotterdam de best bezochte bioscoop van Nederland. In CineMec komt film op de eerste plaats. Foto Tanja van Rooden. Pathé De Kuip. Foto Ilse van Klei. 14 - HOLLAND FILM NIEUWS Door Lucia Alleman Voor veel mensen uit de bioscoopwereld is CineMec vertrouwd ter rein. Vanwege de centrale ligging vertonen filmdistri buteurs hier graag hun nieuwste films aan bios coopexploitanten en boo- kers. Vijf jaar geleden was het een revolutionair gebouw, zo brutaal maar ook praktisch gelegen pal aan de snelweg Al 2. Als je binnenkomt wordt je de adem ontnomen door de gigantische foyer. De hal overschreeuwen is onmo gelijk. Floormanager Robert-Jan de Goede draagt een microfoontje, een oortelefoon en een zender tje om met zijn mensen achter de bar te communiceren. CineMec is de enige bioscoop van deTaxon Groep. En toch werken er wel zestig mensen. Naast Gerben Kuipers zitten Maaike de Jongh en Bert Sterken in het managementteam. Een vijftal floormanagers is verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Maaike de Jongh (43) begon vijftien jaar geleden in het oude Molenstraattheater, Robert-Jan de Goede (34) werkt sinds vijf jaar in CineMec. Fietsenmaker De aanleiding om bij CineMec langs te gaan was de verkiezing tot 'beste bios coop van Nederland' door het Vara-consumentenprogramma Kassa!. Een panel van uiterst kritische studenten van onder meer de Amsterdamse Filmacademie had een aantal bioscopen geïnspecteerd. Allemaal waren ze naar een voorstel ling van Harry Potter gegaan. Echt wetenschappelijk ging het er niet aan toe, maar er werd wel overal gekeken naar beenruimte, ticketprijs, projectie en schoonheid en netheid. CineMec stak boven de rest uit. De studenten spraken hun lof uit over de afwezigheid van reclame en popcorn, de aanwezigheid van vers gebak, maar vooral over het verrassende fenomeen dat een theatermede werker voor aanvang van de voorstelling het publiek welkom heette en kort het programma introduceerde. Dat gebeurde niet toevallig een keertje, maar het is bij iedere voorstelling vaste prik. Robert-Jan: 'Wij vinden dat erg leuk om te doen en het wordt zeer gewaardeerd. Zon welkomstwoord heeft meerdere functies.We kondigen de film aan, maar niet te lang want de meeste mensen weten toch wel waar ze voor komen. We zeggen iets over de trai lers. We vertellen waar de uitgang is, om zo het instromend en uitgaand publiek uit elkaar te houden. Maar heel belang rijk is dat wij zien wat voor publiek we in de zaal hebben en dat zij zien wie het aanspreekpunt is. Dat contact vin den de mensen heel prettig. Vaak komen mensen na afloop naar ons toe met een vraag over de film of om wat na te praten. Vaste bezoekers weten ook dat wij allemaal filmlief hebbers zijn. Soms anticipeer je op vragen. Dan zet je het gedicht dat op het eind van In her Shoes in beeld komt alvast op de website, zodat mensen het kunnen nalezen.' Maaike de Jongh: 'Als je bij een fietsenmaker bent is het fijn als hij verstand heeft van fietsen. Zo vinden mensen het ook prettig om te merken dat wij verstand van films heb ben. Film alleen is niet voldoende om het hoofd boven het water te houden, met al die mogelijkheden van downloa den en thuisbioscopen met dolby surround. Het moet voor de mensen een avondje uit zijn. We organiseren daarom veel bijzondere evenementen rond films. Met de première van Munich hadden wij bijvoorbeeld Gijze Stroboer, die in 1972 met het waterpoloteam meedeed aan de Olympische Spelen, uitgeno digd om over zijn ervaringen te vertellen.' De filmliefde van CineMec werkt aanstekelijk. In 2005 trok men 331 duizend bezoekers. Dat betekent een toename van het aantal bezoekers met 4%. Expohal Toch versterkt de Taxon Groep de congrestak. In het Molenstraattheater waren congressen en evenementen al een belangrijk bedrijfsonderdeel, met de Universiteit van Wageningen als belangrijke klant. Er zijn nu vergevorderde plannen voor een nieuwe expohal naast de bioscoop. Maaike de Jongh en Robert-Jan de Goede. Foto Lucia Alleman. Maaike de Jongh: 'Als je het bedrijfskundig bekijkt kun je je afvragen of een bioscoop wel de enige veilige manier van zaken doen is. Je bent zo afhankelijk van goede films en voor het tweede jaar achtereen zie je landelijk het bios coopbezoek achteruitgaan. Dit gebouw is ontworpen om er beurzen en evenementen mogelijk te maken. We hebben hier twee foyers met bij elkaar tweeduizend vierkante meter vloeroppervlak, waar je zo 65 stands kwijt kunt.' Robert-Jan: 'We hebben hier de bakkersdagen en de staal- bouwdag gehad. Want je denkt: loze ruimte, maar je kunt hier heel veel mensen ontvangen.' Maaike:'Het prettige is dat de congressen plaatsvinden wanneer het voor de bioscoop rustig is. Congressen zijn veelal overdag en met pieken in het voor- en najaar. Dus het is goed te combineren.' Maaike schat dat het aandeel van de congrestak nu 15% van de gehele omzet van de Taxon Groep is. Dat aandeel is groeiende. Maar de congresactiviteiten mogen niet concur reren met de bioscoop.Want film komt op de eerste plaats, vinden de filmliefhebbers van CineMec. Eind vorig jaar liet Vara's consumentenprogramma Kassa.' dertig bioscopen verspreid over heel Nederland testen door negen filmfanaten, allemaal studenten van de Nederlandse Film- en Televisieacademie en de oplei ding Media en Cultuur in Amsterdam. Ze letten op het beeld, het geluid, de zaal, de netheid van de toiletten, de toegangsprijs, de rolstoeltoegankelijkheid en de prijzen van cola en popcorn én de afstand tussen de rijen. De resultaten: matig: Pathé Schouwburgplein Rotterdam; voldoende: Midi Tilburg, Rembrandt Utrecht, Utopolis Zoetermeer, Carolus Nijmegen,Tivoli Apeldoorn, De Bios Heereveen, Pathé Arena Amsterdam, De Kroon Zwolle, Catharijne Utrecht, De Meerpaal Dronten, Foroxity Geleen/Sittard; goed: Minerva Maastricht, Euro Den Bosch, Grand Théatre Amersfoort, Pathé Scheveningen, Pathé Buitenhof Den Haag, Pathé Eindhoven, Pathé Groningen,Tuschinski Amsterdam; zeer goed: Pathé De Munt Amsterdam, Utopolis Almere, De Kolk Assen, Luxor Hoogeveen, Cinestar Enschede, Cine City Vlissingen, Pathé De Kuip Rotterdam,Tivoli Leeuwarden. Winnaar was CineMec in Ede. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 14