op locatie Alphen: ijsbaan plus bioscoop Rumoer rond bioscoop in Ommen Minerva opent nieuwe bioscoop in Delft Nadat bewoners van Alphen aan de Rijn hadden aangegeven voorstander te zijn van een kunstijsbaan in de gemeente, werd er door bouwbedrijf BAM en Planet Ice een plan ontwikkeld voor een ijsstadion met de naam The Dutch Oval. Gezien de beperkte commerciële mogelijkheden van het stadion, voorziet het plan in kantoor- en congresruimtes. Ook een bioscoop past goed in de plan nen, aldus de initiatiefnemers. De gemeente Alphen aan de Rijn staat wel willend tegenover de plannen. Op industrieterrein Westhoorn zou zo'n sta dion kunnen komen. De gemeente stelt zeven ton beschikbaar, vrijgekomen door de verkoop van het kabelbedrijf. De gevestigde bioscoopexploitanten zijn minder gelukkig.Theater Castellum is nog geen jaar geleden geopend en Jogchem 's Theaters is van mening dat er geen plek is voor een derde bioscoop. Is het niet interessant voor Jogchem's zelf? Jan van Dommelen:'Ik ben vroeger zelf kunstschaatser geweest, dus ik heb er wel feeling mee. Wij krijgen minstens één keer per week een aanbod van een projectontwikkelaar om een nieuwe bioscoop te exploiteren. En die rekent je grote winsten voor. Sinds de komst van Castellum is het aantal bioscoopbe zoekers gestegen met zo'n zes procent, maar dat bezoek gaat nu naar twee bioscoopbedrijven en dan wordt de spoeling dun Op die manier kun je de investeringen in een nieuw theater nooit terugverdienen.' In De Stentor, het regionale dagblad voor Gelderland, Overijssel en omge ving, werd de laatste weken druk gespe culeerd over de komst van een bios coop in Ommen. Projectontwikkelaar Artica zou al een exploitant hebben. De genoemde partijen Merral Theaters en Movie Unlimited ontkennen echter betrokken te zijn. Minouche Brouwer van Artica wil graag wat rust na de 'wilde verhalen' in de lokale media. Er is een exploitant waarmee serieuze gesprekken worden gevoerd. Over twee maanden is er meer nieuws te melden. In april opent Minerva een nieuwe bios coop in Delft. Het is een geheel nieuw complex met zeven zalen en bijna 1.300 stoelen. De bioscoop is een onderdeel van een nieuwbouwproject aan de zuidrand van het stadscentrum. Rond twee hoven zijn appartementen gebouwd met daarbij winkelruimtes. Samen met de nieuwe bibliotheek en schouwburg De Veste is de Zuidpoort een aantrekkelijk uitgaansgebied gewor den. Hoe de bioscoop gaat heten, Minerva Delft of Cinema Zuidpoort, blijft nog een verrassing. Kijk voor meer Alcons productinformatie opwww.alconsaudio.comofwww.ribboncinemasystem.com evollitionary aUCÜO SOlutiOflS™ 1 6 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 15