Mimoun Oaïssa als Shooting Star naar Internationaal Filmfestival in Berlijn Witte wieven SL8N8 Dennis P. in productie Mimoun Oaïssa wordt tijdens het Internationaal Filmfestival in Berlijn gelanceerd als Shooting Star. Samen met vierentwintig andere acteurs uit heel Europa wordt hij voorgesteld aan de internationale pers en filmindustrie. Kansen op een internatio nale carrière. Sportman van de eeuw pvpictures/Eric Keyzer. Distributeur UIP. 09-03-06 Het woeden der gehele wereld, distributeur UIP 09-03-06 Ik omhels je met duizend armen, distributeur A-film Distribution 23-03-06 Bolletjes blues, distributeur Buena Vista International 23-03-06 Het zwijgen, distributeur 1 more film 06-04-06 Dialoogoefening, distributeur 1 more film 06-04-06 Ik wil nooit beroemd worden, distributeur 1 more film 06-04-06 Sportman van de eeuw, distributeur UIP 20-04-06 Langer licht, distributeur 1 more film 27-04-06 Don, distributeur A-film Distribution 22-06-06 Zoop in India, distributeur Independent Films 06-07-06 Een ander zijn geluk, distributeur 1 more film 13-07-06 K3 en het verwende prinsesje, distributeur Independent Films 03-08-06 De uitverkorene, distributeur 1 more film 21-09-06 Vierluik, distributeur 1 more film 28-09-06 Ober, distributeur 1 more film 28-09-06 SL8N8, distributeur Moonlight Film september Nachtrit, distributeur A-film Distribution september Zwartboek, distributeur A-film Distribution 09-11-06 Wild Romance, distributeur Independent Films 16-11-06 Kruistocht in spijkerbroek, distributeur Inspire Pictures 20-12-06 Plop Untitled, distributeur Independent Films n.t.b. DoodEind, distributeur Independent Films Door Lucia Alleman Twee jaar geleden ging Shouf shouf habibi! in première. Mimoun Oaïssa (1975) speelde Abdullah of kortweg Ap, de jonge Marokkaan op zoek naar een passende werkkring. Als acteur misschien. De consulent van het arbeidsbureau biedt hem aan Steven Spielberg te bellen. Het is een van de vele komische scènes die van Shouf zo'n groot succes maakte. Mimoun acteerde niet alleen in de film, hij schreef ook samen met regisseur Albert ter Heerdt het scenario. Daarna verscheen hij in Het schnitzelparadijs en de televisieserie Shouf Shouf Ook hiervoor schreef Mimoun mee aan het scenario. Het dubbeltalent van Mimoun Oaïssa is niet onopgemerkt gebleven. European Film Promotion heeft hem als jong talent uitgenodigd op de 56e Berlinale. Shouf shouf habibi! maakte van Mimoun een ster. Wat ging er door hem heen toen hij dit nieuws hoorde? 'Ja, heel leuk natuurlijk. Ik heb absoluut de ambitie om internationaal carrière te maken. Na de toneelschool ben ik naar New York gegaan om wat verder om me heen te kijken. Ik heb daar verschillende workshops gedaan en ook audities. Ik deed bijvoorbeeld auditie voor een of andere underground movie. De regisseur vroeg waar ik vandaan kwam en toen ik vertelde dat ik uit Holland kwam zei hij: "Ab, great pot!" Ik verstond hem niet en moet hem toen heel vragend hebben aangekeken. Vermoedelijk niet wat hij zocht, want die rol heb ik niet gekregen.' Shouf shouf habibi! heeft zijdelings betrekking op de huidige maatschappelijke situatie. Hoe kijk jij daar tegenaan? 'Ik kan me niet voorstellen dat je een interessante film kunt maken zonder te kijken naar wat er in het leven gebeurt.' Is humor en zelfspot niet een heel goed middel om de spanningen te doorbreken? Ooit had je de cam pagne 'Hoe leuk zijn Marokkanen?' 'Ja, vreselijk. Alsof Marokkanen opeens allemaal leuk moe ten zijn! Ik zie daar niets in. En als je naar Shouf shouf habibi! kijkt is het niet alleen een komedie. Het is soms ook tragisch, met name in het tweede deel als de vader overlijdt en de hele familie uit elkaar valt.' De tv-serie Shouf shouf is toch vooral grappig. Ik moet erg lachen om uitspraken als 'Hij staat al lan ger droog dan de Sahara' of 'Dat pak zit strakker om je reet dan een panty'. 'Ja, dat soort oneliners vind ik ook leuk. Met een groepje van vier of vijf bedenken we de verhaallijnen, met Albert ter Heerdt als eindverantwoordelijke. Het scenario en de dialogen worden door een paar schrijvers dan verder uitge werkt.' Nederlandse acteurs worden in internationale pro ducties vaak ingezet als nazi of communist. Loop jij ook het gevaar van typecasting? 'Ik kan mij niet voorstellen dat ze mij als Hollandse boe renzoon casten. Ik zie dat al, in een strandhutje op Texel, vechtend tegen het water. Lijkt me best interessant. Maar nee, dat probleem van het typecasten is volgens mij erg overdreven. Al Pacino speelde eerst ook alleen Italiaanse maffiosi. Maar als je Pacino ziet in The Godfather of in Scarface, dat zijn toch twee totaal verschillende karakters. En nu kan Pacino alles spelen. Ik moet überhaupt eerst eens een rol zien te krijgen.' De producent van Van God los en Off Screen, Rinkel Film &TV Productions, is momenteel bezig met de voorberei dingen van Witte wieven. De film vertelt het tedere, humo ristische verhaal van de Drentse boer Hendrik die pas op vijftigjarige leeftijd ontdekt wat het is om verliefd te zijn. De film wordt het regiedebuut van Melinda Jansen die tevens het scenario schreef. De hoofdrolspelers zijn nog niet bekend. Vanwege de benodigde seizoenen staan de draaiperioden dit najaar en het voorjaar van 2007 gepland. De verwachte release zal in het najaar van 2007 zijn. Welke distributeur de film gaat uitbrengen is nog niet bekend. Bij producent Lagestee Film legt men de laatste hand aan de horrorfilm SL8N8 {Slacbtnacht). Onder ande re Victoria Koblenko, Kurt Rogiers en Job Jorris spelen de hoofdrollen in deze splatter movie. Koblenko speelt de paranormaal begaafde studente Kristel Lodema, die samen met wat vrienden besluit een geest op te roepen. Dat loopt een beetje uit de hand. De film wordt geregisseerd door het duo Edwin Visser en Frank van Geloven. Samen schreven ze ook het script. Moonlight Film Distribution brengt SL8N8 28 september aanstaande uit in de bioscoop. Victoria Koblenko in SL8N8. In maart 2006 gaan de camera's draaien voor Dennis P., de nieuwe speelfilm van regisseur Pieter Kuipers {Van God los, De griezelbus) Sinds vorig jaar wordt er al hard gewerkt aan de voorbereidingen, maar pas zeer recentelijk werd bekend dat er volgende maand echt gestart kan gaan worden. Dennis /?gaat over de jongen die in 2001 de grootste diamantroof van Nederland pleegde door eenvou digweg met een magnetrondoos vol diamanten de deur uit te wandelen bij zijn werkgever. Dennis gaat gespeeld worden door Edo Brunner (Rozengeur Wodka Lime, De griezelbus). Nadja Hüpscher speelt zijn vriendin. Het script werd geschreven door Paul Jan Nelissen en Pieter Kuijpers. De film wordt geproduceerd door Pupkin Film in samenwerking met co producenten Omroepvereniging BNN en Another Dimension of an Idea. Filmdistributeur RCV Entertainment verwacht de film begin 2007 uit te brengen in de Nederlandse bioscopen. HOLLAND FILM NIEUWS HOLLAND FILM NIEUWS - 21

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 18