Kijkwijzer functioneert goed, maar het kan nog beter De Kijkwijzer functioneert goed, al zijn er hier en daar nog verbeteringen aan te brengen. Dat is in grote lijnen het oordeel over de Kijkwijzer van de Commissie voor Jeugd, Geweld en Media. Bio-Kinderrevalidatie gooit roer om Bio-Kinderrevalidatie gaat zich met ingang van dit jaar weer meer richten op de ontwikkeling van Bio-Vakantieoord. Daarnaast gaat Bio een wetenschappelijk kenniscentrum opzetten. Dit alles kan worden afgeleid uit het beleidsplan dat het bestuur van Bio aan het einde van 2005 openbaar maakte. action slyn De commissie bracht half december een rapport uit aan staats secretaris Medi van der Laan over de Kijkwijzer onder de titel Wijzer Kijken. De commissie is positief over het sinds 2001 functionerende systeem, maar heeft wel enkele aanbevelingen. Zo zou men het goed vinden als er een extra classificatiecate- gorie komt van negen jaar. De deskundigen vinden de kloof tus sen de huidige classificaties zes en twaalf jaar te groot. Daarnaast vindt de commissie het goed als de Kijkwijzer naast schadelijkheid - zoals nu het geval is - ook iets zegt over de geschiktheid van een audiovisueel product. In een reactie liet NICAM-directeur Wim Bekkers weten blij te zijn met de wijze waarop de commissie te werk is gegaan. Bekkers liet in het midden of de adviezen allemaal overgeno men kunnen worden.'We moeten nog een definitief oordeel geven over alle aanbevelingen. Dat voorbehoud geldt bijvoor beeld voor de mogelijkheid om een nieuwe leeftijdscategorie van negen jaar in te voeren. Ook de aanbeveling om Kijkwijzer uit te breiden met een geschiktheidsadvies vereist nadere bestudering. Het heeft ingrijpende gevolgen en het is voor ons nog de vraag óf en op welke wijze het NICAM daaraan kan voldoen', aldus Bekkers. Door zich meer te richten op vakantiefaciliteiten gaat Bio eigenlijk weer terug naar de oorsprong van de stichting. Werden er in de jaren twintig en dertig van de vorige eeuw speciale vakanties georganiseerd voor de zogeheten 'bleekneus jes', tegenwoordig richt Bio zich op gezinnen met een kind met een lichamelijke beperking. Er kan worden gelogeerd in speci aal voor de doelgroep aangepaste bungalows. Het Bio Wetenschappelijk Kenniscentrum gaat opgericht wor den onder leiding van Prof. Dr. O. van Nieuwenhuizen, hoog leraar kinderneurologie in het Wilhelmina Kinderziekenhuis van Utrecht. Volgens Bio-directeur Tom de Witt Hamer was het nodig dat er keuzes werden gemaakt.'We merkten dat we heel veel initiatieven hebben opgepakt, maar dat het moeilijk wordt om al deze initiatieven goed uit te blijven voeren. Je kunt beter één of twee dingen goed doen, dan tien half.' Praktische oplossingen (9x A4in 1 wissellijst). Telefoon 040-25525 14 info@actionsign.nl 26 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 23