teasers The Sun, Filmmuseum gie van de macht. Na Hitler en Lenin (respectievelijk Moloch, 1999 en Taurus, 2001) zoomt Sokoerov nu in op de Japanse keizer Hirohito (1901-1989).'Het menselijke gezicht van het kwaad tonen is nodig om het kwaad te begrijpen', aldus Sokoerov. Net als Hitler en Lenin wordt Hirohito geportretteerd als een man die de greep op de werkelijkheid verloren lijkt te hebben. Het verhaal begint een dag voor het einde van de Tweede Wereldoorlog, de dag voor de totale overgave van Japan. Centraal staan de gesprekken tussen de wereldvreemde Hirohito en de sar castische bevelhebber van de Amerikaanse troepen, gene raal Douglas MacArthur. De keizer lijkt vooral opgelucht eindelijk verlost te zijn van zijn goddelijke status. Het vier de deel van deze filmreeks zal een bewerking van Goethes Faust zijn. Aleksandr Sokoerov (Podorvitsja, 1951) maakte, sinds hij in 1978 afstudeerde aan de gerenommeerde Moskouse film academie VGIK, tweeënveertig speelfilms en documentai res, waarvan de meeste tot aan 1986 door de sovjetauto- riteiten in de ban werden gedaan. Hij verwierf vooral bekendheid met het eveneens door het Filmmuseum uitge brachte RussianArk (2002), de in een take opgenomen ode aan de Hermitage van Sint-Petersburg. The Sun werd tijdens het filmfestival van Berlijn 2005 genomineerd voor een Gouden Beer. INDEPENDENT FILMS Edison (9 maart) Regie: David J. Burke. Cast: Justin Timberlake, LL Cool J, Morgan Freeman, Kevin Spacey. In deze thriller speelt Timberlake een ambitieuze journalist die bij toeval een zaak van politiefraude ontdekt. Wanneer hij dit naar buiten wil brengen, gaat dat niet zonder tegen slag. Bandidas (16 maart) Regie: Joachim Roenning. Cast: Penélope Cruz, Salma Hayek, Dwight Yoakam. In deze girl power film met een flinke dosis humor nemen Hayek en Cruz het op tegen de gemene bankier Yoakam. Three Burïals (16 maart) Regie: Tommy Lee Jones. Cast: Tommy Lee Jones, Barry Pepper. Tommy Lee Jones vertolkt in dit drama Pete Perkins wiens beste vriend, Melquiades Estrada, dood wordt aangetroffen in de woestijn in Texas. Perkins zet alles op alles om de moordenaar van zijn beste vriend op te sporen en Melquiades alsnog een waardige begrafenis te geven. Basic Instinct 2 (30 maart) Regie: Michael Caton-Jones. Cast: Sharon Stone, David Morissey. Schrijfster Catherine Tramell (Stone) komt weer in de pro blemen met de wet. Scotland Yard wijst psychiater Dr. Andrew Glass (Morrissey) aan om haar te evalueren. Net als bij detective Nick Curran, laat ook Glass zich in beroe ring brengen door Tramell en raakt hij betrokken bij een seductief spel. The World Tastest Indian (20 april) Regie: Roger Donaldson. Cast:Anthony Hopkins. Dit waargebeurde verhaal gaat over de Nieuw-Zeelander Burt Munro (Hopkins). Hij wijdt zijn leven aan het perfecti oneren van zijn klassieke Indian motor en vertrekt naar Utah om zijn droom, het snelheidsrecord verbreken, te verwezenlijken. Three Burials, Independent Films MOONLIGHT FILM DISTRIBUTION Rabbit on the Moon (februari) Regie: Jorge Ramirez Suarez. Cast: Bruno Bichir, Lorraine Pilkinton. Tsotsi (9 maart) Regie: Gavin Hood. Cast: Presley Chweneyagae, Percy Matsemala. PARADISO ENTERTAINMENT Good Night, and Good Luck (23 februari) Regie: George Clooney Cast: David Strathairn, Robert 34 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 30