spotlight E'S 8 S O In juni is het vijf jaar geleden dat filmjournalist Oene Kummer be gon met zijn elektronische Film- nieuwsbrief. Inmiddels kunnen ruim 1.000 vakgenoten niet meer zonder. Onlangs werd Kummer door zijn collega's in het zonnetje gezet vanwege zijn ongeremde inzet voor de Nederlandse film. Jij bent de motor achter de nieuwsbrief. Maar wiens hulp is onmisbaar? 'ReindeR Rustema, Robbert Blokland en Romy van Krieken zijn onmisbaar. En die 1.006 trouwe lezers trouwens ook.' Hoe vaak komt de Filmnieuwsbrief uit? 'Na de lezers jarenlang met veel te veel nieuwsbrieven te hebben bestookt, verschijnt hij nu tamelijk sta biel een keer per week. Komt ook doordat ik het druk heb met mijn werk voor Preview, Spits, Planet Internet en Film Valley. Bovendien heb ik na het schrijven van de korte film Liefs uit de Linnaeusstraat ook nog zin om me op dat gebied te ontwikke len.' Hoe ben je ooit op het idee geko men om de nieuwsbrief uit te geven? 'Ik wilde wat promotie maken voor mijn inmiddels niet meer functione rende website. Maar de nieuwsbrief sloeg aan en ging al snel een eigen leven leiden.' Het is allemaal liefdewerk oud papier. Hoe houd je dat vol? 'Elke keer als ik iemand uit de film wereld ontmoet die me vertelt dat hij of zij blij is dat de nieuwsbrief bestaat, is dat een stimulans om door te gaan.' 38 - HOLLAND F!LM NIEUWS Waar komt die passie voor de Nederlandse film toch vandaan? 'Rond 1997 zag ik, met dank aan riks bioscoop en videotheek, vlak achter elkaar Zusje, Hufters hofdames, Lang leve de Koningin, Antonia en Karakter. Daarna was er geen weg meer terug.' Wat is volgens jou de oorzaak van het dalende bioscoopbezoek in 2005 geweest? 'Piraterij, een relatief mager bioscoop aanbod en karrenvrachten spotgoed kope dvd's.' Naast welke regisseur of acteur zou je nog wel eens willen zitten in een vliegtuig? 'Monic Hendrickx, dan wordt het zeker een vlucht der verbeelding.' Naar welke film in 2006 kijk je erg uit? 'Zwartboek van Verhoeven.' Je dochter speelt een rol in De griezelbusIs zij het acteertalent dat jij altijd hebt willen zijn? 'Nee, de "vader van" rol zit mij als gegoten. Ik was allang blij dat de recensies voor haar goed uitpakten. Bij zon grote bioscoopfilm komt toch iets meer kijken dan bij de kleinere (tv-)fïlms waar ze daarvoor in speelde.' Als je na vandaag nooit meer een film zou mogen zien, welke zou je dan nog snel meepikken? 'Ik zou nu In The Mood For Love of North By Northwest kunnen noemen, maar de waarheid is dat ik naar De griezelbus zou kijken en vervolgens snel nog even naar Liefs uit de Linnaeusstraat, in een combinatie van ouderlijke trots en de laat verwor ven kennis hoe mooi het is om zelfs iets te maken.' Welke Nederlandse film koester jij? 'Er zijn er zoveel, maar Lang leve de Koningin is me dierbaar omdat ik daar met Lisa indertijd 35 keer naar gekeken heb. Misschien vaker, maar zeker niet minder.' Welke film wordt de grote Oscarwinnaar van dit jaar? 'Brokeback Mountain'. 12e jaargang nummer 68 - februari 2005 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Frank de Neeve Frank Smit Frank van der Putte Pieter Nabbe Dirk de Lille Beeldredactie Tanja van Rooden Advertenties Riet Zegers Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 Email: hfn@worldonline.nl Vormgeving Young Creations B.V Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Contactpersoon: Egbert Spinder Telefoon: 0512-54 13 31 Fax:0512-54 29 30 E-mail: egbert@youngcreations.nl Drukwerk Young Media Group Netherlands B.V Postbus 52 1000 AB AMSTERDAM Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van controlled cirai- lation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewer kers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Overige geïnteresseerden kun nen een abonnement aanvragen. Dit kost 30,- (exclusief BTW) voor zes exemplaren. Abonnementen zijn aan te vragen via 020-6793843. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de eindre dacteur. Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bij drage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofd sponsor) Nationale Bioscoopbon Action Sign Alcons Audio Benelux Film Distributors CineFox Cinema Service Coca-Cola Enterprises Nederland B.V. Compeso GmbH Digital Genius Digital Media Solutions Huizenga Group Jcan Mineur MediaVision B.V. Jimmy's Product Popcorn NICAM Rosbeek Techniek Screenvision Nederland B.V. Stichting Filmtransport/Filmcentrale Nieuwegein B.V. ticket.international Software Trading TtxWay United International Fictures B.V. Warner Bros. Entertainment Holland Young Media Group Netherlands B.V.

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 34