2005 nader bekeken Presentatie jaarcijfers biedt gesprekstof feature Geen mooiere setting om het filmjaar 2006 te openen dan het Tuschinski theater in Amsterdam. Daar kwamen begin januari de captains of industry uit de filmwereld bijeen om bij te pra ten, met een belangrijk jaar in het vizier. Alleen de cijfers over 2005 vielen tegen. Wilco Wolfers, voorzitter van de Nederlandse Federatie voor de Cinematografie, wist haarfijn aan te wijzen wie de boosdoeners waren. Is het werkelijk bar en boos of is enige nuancering op zijn plaats? Door Pieter Nabbe Net als in 2004 daalde het bioscoop bezoek ook in 2005. Moeten we ons zorgen maken of bieden de kille cij fers een ruimere interpretatie? Het bioscoopbezoek is in vergelijking met 2004 met 12% teruggelopen. Dat is een feit. Uitgedrukt in aantallen is 12% gelijk aan 2.571.558. Niet misse lijk, maar wel een trend die in heel Europa waarneembaar is. Volgens Wolfers hebben die tegenvallende cij fers vooral te maken met het illegaal downloaden van films en het ontbre ken van toptitels. Maar wie dat forse percentage nader onderzoekt, kan niet anders dan tot een mildere karak terisering komen dan 'dramatisch', zoals het Algemeen Dagblad daags voor de presentatie concludeerde. Feit is namelijk ook dat sinds 1993 het aantal bioscoopbezoekers een bijna continu stijgende lijn vertoont, klimmend van 17,2 miljoen bezoekers in 1995 tot 24,9 miljoen in 2003- NFC-voorzitter Wilco Wolfers. Foto's Tan/a van Rooden 6 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 6